Kolejne sukcesy głogowskiego Legionu

0
1329
2015-03-11 Mateusz Hiki legion Głogów

Świetne informacje ze świata sportów walki. W ostatnich Mistrzostwach Polski K-1 i Low-kick głogowianie wywalczyli pas Mistrza Polski oraz dwa medale. Sukces ”legionistów” cieszy tym bardziej, że już za chwilę pojawi się kolejna okazja do poszerzenia kolekcji mistrzowskich pasów – za niecałe dwa tygodnie w Głogowie odbędzie się Legion Fight Night!

Mateusz Hiki, Paweł Witkowski, Żaneta Cieśla i oczywiście Maciej Domińczak – to dzięki nim Głogów ponownie zasłynął w Polsce. Chwilę temu odbyła się jubileuszowa gala 25-lecia Polskiego Związku Kickboxingu, podczas której Hiki wywalczył pas zawodowego Mistrza Polski K-1. Zwycięstwo dała mu wygrana walka z fighterem krakowskiego ”Ringu” Robertem Cepakiem. Jak opowiada trener Maciej Domińczak – Walka toczyła się pod dyktando Mateusza jednak przeciwnik szukał swoje szansy w wysokich kopnięciach a w tej wadze jedno takie kopnięcie potrafi zmienić obraz walki. Na szczęście dla Hikiego żadne z kopnięć Cepaka nie doszło czysto celu a Mateusz cały czas zwiększał swoją przewagę dominując siłowo rywala. Po trzech rundach nie było wątpliwości, że to nasz zawodnik jest zwycięzcą!

Podczas gali złotym medalem uhonorowano także trenera Macieja Domińczaka, którego w ten sposób władze Związku doceniły za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju kickboxingu.

Sukces Hikiego to nie jedyny powód do dumy z głogowskich zawodników. Legioniści wzięli również udział w Mistrzostwach Polski Low-kick seniorów 2015, z których  powrócili z dwoma medalami: brąz w kategorii 86 kg wywalczył Paweł Witkowski, natomiast złoto w kat. 52 kg zdobyła Żaneta Cieśla. Ponadto reprezentująca Legion Żaneta dodatkowo została uhonorowana tytułem najlepszej zawodniczki turnieju. Jak komentuje Domińczak – Dla Pawła Witkowskiego medal z tych Mistrzostw jest trzecim po K-1 i Muaythai, który zdobył w swojej karierze. Traktujemy ten wynik jako ogromny sukces Pawła – zdobył medal w trzech najmocniejszych formułach kickboxingu, ciężko na to pracował a jego poziom wyszkolenia z każdymi zawodami był coraz wyższy. Żaneta zdobywając tytuł Mistrzowski powiększyła bogatą już kolekcję swoich trofeów sportowych jak również mocno zaakcentowała swój powrót na ringi kickbokserskie po rocznej nieobecności spowodowanej startami w boksie.

Mistrzostwa Polski w Low-kick seniorów 2015 były ostatnim przystankiem przez imprezą, na którą czekają wszyscy fani głogowskiego Legionu. Już za niecałe dwa tygodnie, dokładnie 21. marca pojawi się kolejna okazja do powiększenia kolekcji pasów dla zawodników Legionu Głogów. Legion Fight Night to wieczór, który do Głogowa przyciągnie najlepszych fighterów – zawodnicy powalczą o pas zawodowego Mistrza Polski.

Gala Zawodowa „Legion Fight Night” odbędzie się 21. marca o godz. 20:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej. Koszt biletów wstępu to: trybuna 40 zł/osoba, sektory VIP 50 zł/osoba, sektory Super VIP 100 zł/osoba.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!