KGHM Zagłębie Lubin za burtą Pucharu Polski

0
1393

Półfinał tegorocznej edycji Pucharu Polski odbędzie się bez udziału piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali wczorajszy mecz z Lechem Poznań 0:1 i pożegnali się z rozgrywkami. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Szymon Pawłowski. Pierwsze spotkanie, rozegrane w Lubinie, zakończyło się takim samym rezultatem.

Jednobramkowa zaliczka dawała poznańskiej drużynie komfort przed rewanżem. Pierwsze minuty czwartkowego spotkania nie przyniosły jednak dużych emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie minimalną przewagę mieli gospodarze. Nie miało to jednak przełożenia na sytuacje strzeleckie, bo tych było jak na lekarstwo.

Ciekawiej zrobiło się po pół godzinie gry. Błąd defensywy KGHM Zagłębia Lubin próbował wykorzystać Denis Thomalla, ale jego strzał minął światło bramki. Swoich szans szukali jeszcze David Holman i Kebba Cessay. Zawodnikom Kolejorza brakowało jednak skuteczności lub na drodze do szczęścia stawał Martin Polacek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Miedziowych. Podopieczni Piotra Stokowca starali się zagrozić bramce Lecha Poznań strzałami sprzed pola karnego. Próbowali Adrian Błąd i Michal Papadopulos, a także Damian Zbozień oraz Maciej Dąbrowski. Żadna z tych prób nie przyniosła jednak spodziewanego efektu i w dalszym ciągu było 0:0.

Najlepszą sytuację Miedziowi stworzyli sobie za sprawą Arkadiusza Woźniaka. Jego strzał głową, po dośrodkowaniu Dorde Cotry, minął jednak bramkę Lecha. Podopieczni Piotra Stokowca starali się odrobić straty i doprowadzić do dogrywki, jednak problemem było wykańczanie akcji. Pięć minut przed końcem próbował Krzysztof Janus, ale uderzał niecelnie.

W drugiej połowie poznański zespół nie stwarzał zagrożenia, ale mimo to zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Autorem zwycięskiego trafienia był Szymon Pawłowski, który przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów i uderzeniem z pola karnego pokonał Martina Polacka. Lech Poznań wygrał więc 1:0 i awansował do półfinału Pucharu Polski. W najlepszej czwórce rozgrywek znalazło się też miejsce dla Legii Warszawa oraz Zagłębia Sosnowiec. O ostatnie wolne miejsce powalczy Śląsk Wrocław z Zawiszą Bydgoszcz.

Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 – Szymon Pawłowski 90+3′

Lech Poznań: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas – Dariusz Dudka, Łukasz Trałka (60′ Kasper Hamalainen) – Dariusz Formella (68′ Gergo Lovrencsics), Maciej Gajos, David Holman – Denis Thomalla (90′ Szymon Pawłowski).

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Jakub Tosik (46′ Filip Jagiełło), Łukasz Piątek – Arkadiusz Woźniak, Paweł Żyra, Adrian Błąd (61′ Krzysztof Janus) – Michal Papadopulos (77′ Jan Vlasko).

Żółte kartki: Maciej Dąbrowski (Zagłębie).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).