KGHM: Rynek miedzi jest perspektywiczny

0
1626
Zdjęcie: Herbert Wirth prezes zarządu KGHM Polska Miedź

Globalne przedsiębiorstwo surowcowe tworzone przez ludzi z pasją i kompetencjami – taką misję kreśli nowa strategia KGHM Polska Miedź na lata 2015–2020 z perspektywą do roku 2040. „Rynek miedzi, z którym od 60 lat związana jest działalność KGHM, jest niezwykle perspektywiczny” – twierdzi prezes spółki Herbert Wirth.

Jak zapewniają władze miedziowego koncernu, międzynarodowa ekspansja pozwoliła spółce dołączyć do globalnych producentów miedzi. Dalszy rozwój technologii oraz optymalne zarządzanie aktywami ma umożliwić KGHM zajęcie miejsca wśród siedmiu największych producentów miedzi na świecie.

– „Rynek miedzi, z którym od 60 lat związana jest działalność KGHM, jest niezwykle perspektywiczny. Naszym strategicznym priorytetem na lata 2015–2020 jest osiągnięcie produkcji na poziomie 1 mln ton miedzi ekwiwalentnej i zajęcie miejsca wśród siedmiu największych spółek górniczych na świecie.
W tym celu zrealizujemy największy program inwestycyjny w projekty górnicze miedzi w historii KGHM i największą kampanię eksploracyjną w historii Polski. Pozwoli nam to uzyskać dostęp do jednych
z największych złóż miedzi na świecie, a towarzyszyć temu będzie wzmocnienie kompetencji górniczych i geologicznych na wszystkich szczeblach zarządzania oraz produkcji. Chcemy być też globalnym liderem w obszarze innowacji górniczych i w perspektywie 25 lat wdrożyć program inteligentnej kopalni ”– mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM Polska Miedź SA.

Punktem wyjścia nowej strategii KGHM była realizacja celów z 2009 roku. Kluczowy był rozwój bazy zasobowej i wzrost potencjału produkcyjnego, zrealizowany m.in. poprzez przejęcie kanadyjskiej spół-ki Quadra FNX, zakończenie budowy kopalni Sierra Gorda, uruchomienie eksploatacji w obszarze Głogów Głęboki – Przemysłowy, odnowienie dotychczasowych koncesji w Polsce oraz eksplorację nowych złóż. Te działania oraz realizowana modernizacja Huty Miedzi Głogów stworzyły perspektywę istotnej poprawy efektywności i sprawności operacyjnej.