KGHM Euromaster Chrobry Głogów ratuje remis w Katowicach

0
1336
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Dwie zupełnie różne połowy obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się śledzić rywalizację AZS-u Uniwersytet Śląski Katowice i KGHM Euromastera Chrobry Głogów. Podopieczni Tomasza Trznadla przegrywali do przerwy 1:3, jednak dwie bramki strzelone w końcówce pozwoliły im wywalczyć jeden punkt.

Sobotni mecz był ważny dla obu zespołów. Katowiczanie czekali na komplet punktów już od 119 dni, nie wygrywając żadnego z ostatnich ośmiu spotkań Futsal Ekstraklasy. Górnośląska ekipa zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i potrzebuje punktów, które pomogłyby jej w walce o utrzymanie miejsca w elicie. Głogowianie pojechali do Katowic po cennym zwycięstwie z FC Toruń (4:3).

Strzelanie na parkiecie w Katowicach rozpoczęto już w 2. minucie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Marcin Czech. Gospodarze zamierzali pójść za ciosem i stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Zawodziła jednak skuteczność lub z dobrej strony pokazywał się Michał Długosz. Podopieczni Tomasza Trznadla odpowiedzieli w 14. minucie trafieniem Kamila Kaczmara. Głogowianie cieszyli się z remisu zaledwie trzydzieści sekund. Bramkę na 2:1 zdobył Paweł Barański, natomiast przed przerwą podwyższył Łukasz Kuś i Akademicy prowadzili po pierwszej połowie 3:1.

Po zmianie stron obraz gry uległ znacznej zmianie. Gra futsalistów KGHM Euromastera Chrobry Głogów wyglądała zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części i to oni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Głogowianie stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich, jednak dobrze spisywał się golkiper AZS-u, który wykazał się kilkoma udanymi interwencjami.

Dobra postawa głogowskich graczy zaprocentowała w samej końcówce spotkania. Trener Tomasz Trznadel zdecydował się na wycofanie bramkarza i jak pokazały kolejne minuty – opłaciło się. W 36. minucie piłkę do bramki katowiczan skierował Daniel Lebiedziński, natomiast minutę później jego wyczyn powtórzył Piotr Pietruszko i mecz zakończył się remisem 3:3.

Kolejny mecz podopieczni Tomasza Trznadla rozegrają na własnym parkiecie. 27 lutego do Głogowa zawita wicelider rozgrywek, Rekord Bielsko-Biała. Po szesnastu meczach KGHM Euromaster Chrobry Głogów zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 20 punktów.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów 3:3 (3:1)
Bramki: Czech, Barański, Kuś – Kaczmar, Lebiedziński, Pietruszko.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice: Rajkiewicz, Stasiak, Dura, Krzywka, Minkus, Barański, Kuś, Pater, Tosik, Czech, Krzyśka, Szczurek, Piskorz.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Długosz, Tomkowiak, Niedźwiecki, Pietruszko, Niedźwiedź, Nowak, Szala, Ł. Pieczyński, Lebiedziński, D. Pieczyński, Kaczmar, Sander, Herbuś.