KGHM Euromaster Chrobry Głogów poza czołową czwórką Futsal Ekstraklasy

0
1318
2014-11-21 KGHM Euromaster ChG - Gwiazda Ruda Śląska @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Porażka w Szczecinie sprawiła, że piłkarze KGHM Euromaster Chrobry Głogów stracili szansę na zakończenie sezonu w pierwszej czwórce Futsal Ekstraklasy. Do zakończenia rozgrywek pozostała już tylko jednak kolejka, a strata głogowskiego zespołu do czwartego miejsca wynosi cztery punkty.

Mecz z KGHM Euromasterem Chrobry Głogów był dla szczecińskiej drużyny pojedynkiem ostatniej szansy. Wicemistrzowie Polski musieli wywalczyć korzystny wynik, ponieważ każda strata punktów przybliżałaby ich do degradacji z Futsal Ekstraklasy.

Zawodnicy Pogoni ‘04 Szczecin rozpoczęli zgodnie z planem i już po dwóch minutach prowadzili 1:0. Sposób na pokonanie Michała Długosza znalazł Łukasz Tubacki. Gospodarze, świadomi tego jak ważne jest to dla nich spotkanie, poszli za ciosem i w dziesiątej minucie podwyższyli stan rywalizacji. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Kubik, który wpakował piłkę do bramki po składnej akcji szczecińskiego zespołu.

Podopieczni Tomasza Trznadla zdołali odpowiedzieć w szesnastej minucie gry. Bramkarza Pogoni Szczecin pokonał Grzegorz Nowak, który skutecznie egzekwował przedłużony rzut karny. Jeszcze przed przerwą głogowianie mieli okazje do wyrównania. Najlepszą z nich zmarnował Łukasz Pieczyński i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pogoni Szczecin.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy nie mogli sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Z ofensywnych akcji szczecinian niewiele jednak wychodziło i przez dłuższy czas utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. Na nieszczęście piłkarzy ze Szczecina, trzy minuty przed końcem, KGHM Euromaster Chrobry Głogów doprowadził do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Piotr Pietruszko, co skomplikowało sytuację wicemistrzów Polski i dało nadzieję na korzystny wynik dla drużyny z Głogowa.

W samej końcówce spotkania więcej powodów do radości mieli jednak gospodarze. Podobnie jak przed tygodniem, podopieczni Tomasza Trznadla znów stracili bramkę w ostatnich sekundach gry. Drużyna Pogoni Szczecin postawiła wszystko na jedną kartę i wycofała bramkarza, co przyniosło spodziewany efekt. Czterdzieści siedem sekund przed końcem, szybki kontratak Pogoni skutecznie wykończył Michał Kubik i miejscowi znów wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Końcówka spotkania przyniosła sporo kontrowersji. Głogowska drużyna zdołała raz jeszcze pokonać bramkarza Pogoni Szczecin, jednak zdaniem sędziów bramka padła już po końcowej syrenie i nie została uznana. Wynik meczu nie uległ już zmianie i KGHM Euromaster Chrobry Głogów przegrał w Szczecinie 2:3.

Porażka w Szczecinie sprawiła, że zespół z Głogowa stracił szanse na zakończenie sezonu w czołowej czwórce Futsal Ekstrakalsy. Przed głogowianami zostało już tylko jedno spotkanie. W najbliższy weekend rywalem naszej drużyny będzie ostatni w ligowej tabeli AZS UG Gdańsk.

POGOŃ ‘04 SZCZECIN KGHM EUROMASTER CHROBRY GŁOGÓW 3-2 (2-1)
1-0 Tubacki (2)
2-0 Kubik (10)
2-1 Nowak (16)
2-2 Pietruszko (37)
3-2 Kubik (40)

POGOŃ 04 SZCZECIN: Kubrak, Koszmider, Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

KGHM EUROMASTER CHROBRY: Długosz, Plewko, Pietruszko, Urbaniak, Tomkowiak, Nowak, Szala,Pieczyński, D.Pieczyński, Kaczmar, Herbuś.