Karate: Medalowy start KKS Tory Legnica w Głubczycach

0
1297

Bardzo udany start zanotowali karatecy KKS Tory Legnica, którzy wzięli udział w VII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate WKF w Głubczycach. Legniczanie wywalczyli w zawodach dziewięć medali, z czego cztery z najcenniejszego kruszcu. Była to jedna z ostatnich prób przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się w Legnicy.

Na starcie VII Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego w Karate WKF w Głubczycach stanęło 240 zawodników z 17 klubów. Spora konkurencja i wysoki poziom nie przeszkodził jednak reprezentantom KKS Tory Legnica w sięgnięciu po dziewięć krążków. Na całość złożyły się cztery złote medale, trzy srebrne oraz dwa brązowe.

Po złote medale w Głubczycach sięgnęli Bartosz Bacia, Barbara Dylewicz oraz Patryk Stohnij. Pierwszy ze wspomnianych dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium i mógł wracać do domu w fantastycznym nastroju. Reprezentant KKS Tory Legnica wygrał rywalizację kumite młodzików +50 kg, a także okazał się najlepszy w gronie kadetów -63 kg. Barbara Dylewicz wygrała zmagania młodziczek +50 kg, natomiast Stohnij nie miał sobie równych w kumite młodzików -55 kg. W finałowym starciu legniczanin pokonał klubowego kolegę, Piotra Stężyckiego.

Srebrne medale w zawodach zdobyli Martyna Gibasiewicz i wspomniany już Stężycki. Zawodniczka legnickiego klubu stanęła na drugim stopniu podium w rywalizacji kumite młodziczek -50 kg. Jej klubowy kolega przegrał finałową walkę kumite młodzików, a srebro wywalczył dodatkowo w kategorii kadetów -52 kg.

Grand Prix z brązowym medalem w dorobku zakończyli Dawid Król i Nikola Kozłowska. Król startował w kumite młodzików -55 kg, natomiast Kozłowska w kata młodziczek -45 kg. – Niewątpliwie jest to bardzo udany start pod względem wyników i ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się 14 maja w Legnicy” – skomentował Jacek Rusek z KKS Tora Legnica.