III liga: Rezerwy Miedzi Legnica zdecydowanie lepsze od polkowiczan

0
1294

Nie tak rywalizację w meczu na szczycie III ligi dolnośląsko-lubuskiej wyobrażali sobie trenerzy, zawodnicy i wszyscy związani z KS KGHM Zanam Polkowice. W meczu 8. kolejki podopieczni Jarosława Pedryca ulegli rezerwom Miedzi Legnica 0:3. Na chwilę obecną polkowiczanie zajmują czwartą lokatę w ligowej tabeli.

Niedzielne spotkanie Miedzi II Legnica z KS KGHM Zanam Polkowice to mecz beniaminków III ligi dolnośląsko-lubuskiej, ale przede wszystkim pojedynek na szczycie rozgrywek. Obie drużyny doskonale weszły w nowy sezon, dzięki czemu zajmowały miejsca w czołówce tabeli i stały się jednymi z faworytów do wygrania ligi. W poprzednim sezonie, jeszcze na czwartoligowych boiskach, legniczanie wygrali na swoim terenie aż 4:0. Teraz podopieczni Jarosława Pedryca mieli okazję do rewanżu, jednak wiadomo było, że czeka ich bardzo trudne zadanie.

Do meczu na szczycie III ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze z Polkowic przystąpili osłabieni brakiem pauzującego za kartki Ariela Famulskiego. Po stronie gospodarzy wystąpiło natomiast kilku zawodników znanych z pierwszoligowych boisk. Na placu gry pojawili się m.in. Adrian Woźniczka, Kamil Zieliński czy Yannick Kakoko.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach zawodnicy Jarosława Pedryca stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. Niestety dla polkowiczan, strzały Krzysztofa Drzazgi i Piotra Kasińskiego nie znalazły drogi do bramki gospodarzy. Swoje okazje mieli też piłkarze Miedzi II Legnica. Żaden z zespołów nie potrafił jednak otworzyć wyniku spotkania, w związku z czym do przerwy był bezbramkowy remis.

Dziesięć minut po wznowieniu gry było 1:0 dla gospodarzy. Futbolówkę do bramki polkowiczan skierował Szymon Kuźma, który znalazł sposób na dobrze dysponowanego tego dnia Sebastiana Szymańskiego. Polkowiczanie szybko ruszyli do odrabiania strat, momentami zapominając o defensywie. Skorzystał z tego zespół z Legnicy, który w ostatnich dwudziestu minutach trafił jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 73. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Szymon Kuźma, a cztery minuty później wynik spotkania ustalił Kamil Zieliński. Podopieczni Jarosława Pedryca przegrali w meczu na szczycie III ligi dolnośląsko-lubuskiej 0:3 i zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest Miedź II Legnica.

Kolejny ligowy mecz polkowiczan zaplanowano na 26 września. Rywalem będzie KP Brzeg Dolny. Lider zagra natomiast na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław.

Miedź II Legnica – KGHM ZANAM Polkowice 3:0 (0:0)
Bramki dla Miedzi: Kuźma 55, 73, Zieliński 77

Miedź II Legnica: Budzyński – Brożyna (86. Światły), Krawczun Woźniczka, Zieliński (83. Kuśnierz), Wichłacz (46. Chodyga), Garuch, Zatwarnicki, Kakoko, Kuźma (71. Lenkiewicz), Wójcik.

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina (82. Jurak), Galas, Karmelita (82. Zawadzki), Szuszkiewicz, Fryzowicz, Bancewicz, Drzazga, Kasiński.