I liga: Miedź Legnica rozbiła Olimpię Grudziądz

0
1265
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Pewne zwycięstwo w meczu 14. kolejki piłkarskiej I ligi odnieśli zawodnicy Miedzi Legnica. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali przed własną publicznością Olimpię Grudziądz aż 4:0, dzięki czemu zdobyli siedemnasty punkt w bieżących rozgrywkach. Bohaterem meczu był Valerijs Sabala, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie Miedzi Legnica z Olimpią Grudziądz było konfrontacją sąsiadów z dołu ligowej tabeli. Jeden i drugi zespół zawodzi od początku rozgrywek i zamiast walki o najwyższe cele, musiał skupić się na poprawieniu wyników i dogonieniu drużyn z górnej części stawki.

Sobotni mecz rozpoczął się od ataków Olimpii Grudziądz, która próbowała szybko otworzyć wynik rywalizacji. Doskonałą okazję już w 9. minucie miał Dejan Zigon, ale futbolówka po jego strzale trafiła w słupek. Legniczanie odpowiedzieli siedem minut później i od razu skutecznie. Po zespołowej akcji i wymianie podań, na listę strzelców wpisał się Łukasz Garguła.

W 24. minucie miejscowi prowadzili już 2:0. Dobrą akcję strzałem zakończył Wojciech Łobodziński. Z jego uderzeniem poradził sobie wprawdzie golkiper Olimpii, jednak wobec dobitki Valerijsa Sabali był już bezradny. Dwie bramki zdecydowanie podłamały gości, którzy do końca pierwszej połowy nie potrafili zagrozić podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza.

Trzy minuty po wznowieniu było już 3:0 dla Miedzi. Kolejny raz na listę strzelców wpisał się napastnik reprezentacji Łotwy, Valerijs Sabala. Niedługo później legniczanie trafili po raz czwarty. Indywidualną akcję przeprowadził Łobodziński, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości.

Wygrana w sobotnim meczu dała legnickim piłkarzom siedemnasty punkt w tabeli. Olimpia Grudziądz ma na swoim koncie dziewięć oczek i nadal zajmuje przedostatnią lokatę. Kolejny mecz podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają 31 października w Katowicach. Rywalem będzie tamtejszy Rozwój.

Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 4:0 (2:0)
1:0 – Garguła 16′
2:0 – Sabala 24′
3:0 – Sabala 48′
4:0 – Łobodziński 52′

Miedź Legnica: Mateusz Lis – Grzegorz Bartczak (86′ Ireneusz Brożyna), Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Adrian Cierpka (70′ Adrian Łuszkiewicz), Wojciech Łobodziński, Marquitos, Łukasz Garguła (46′ Marcin Garuch), Valerijs Sabala.

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak – Paweł Kowalczyk, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Rok Elsner (74′ Marcin Smoliński), Wojciech Reiman, Kamil Kurowski (46′ Robert Szczot), Marcin Kaczmarek, Dejan Zigon (46′ Donald Djousse), Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Elsner, Kowalczyk (Olimpia).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).