Głogowski plac “utonie w kwiatach”

0
960
zdjęcie 2014-04-11-akcja-Polska-w-kwiatach@Głogów-01

“Polska w kwiatach” to akcja w ramach, której jutro, 12 kwietnia, posadzone zostaną tysiące kwiatów, przy skwerze na Placu Tysiąclecia. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są mieszkańcy Głogowa, na których czekają konkursy z nagrodami i wiele niespodzianek. Organizatorem wydarzenia jest prezydent Jan Zubowski i sklep ogrodniczy z Jaczowa.

Już widać wiosnę za oknami – kwitnące drzewa i zielona trawa. Wkrótce będzie jeszcze piękniej, zwłaszcza przy skwerze na Placu Tysiąclecia, który “utonie w kwiatach”.  Na akcję pod nazwą “Polska w Kwiatach” wszystkich mieszkańców miasta, zapraszają Prezydent Miasta Głogowa Jan Zubowski razem z właścicielem jednego z największych centów ogrodniczych w naszym regionie.

Co roku gmina miejska dba o to, aby w naszym mieście wraz z wiosną zakwitły tysiące kwiatów. W tym roku udało się to połączyć z akcją “Polska w Kwiatach”. Właściciel centrum ogrodniczego zwrócił się do Jana Zubowskiego o zorganizowanie takiego wydarzenia w Głogowie.

W najbliższą sobotę, 12 kwietnia, mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję zasadzić kwiaty, które ozdobią skwer przy Placu 1000 lecia.

“Wspólnie zasadzimy tysiące kwiatów dla ozdoby naszego miasta. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, quizach z nagrodami i skorzystania z porad ogrodniczych” – mówi o wydarzeniu Krzysztof Sadowski, Naczelnik Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta.

Na samym skwerze zostanie posadzonych ok. 7 tysięcy kwiatów. Akcja sadzenia kwiatów rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 15.oo warto jednak przyjść wcześniej – “Dla pierwszych uczestników spotkania przygotowaliśmy kwiatowe upominki” – zdradza Krzysztof Sadowski.

Celem tej inicjatywy jest integracja mieszkańców poprzez wspólne kreowanie przestrzeni miejskiej, a wspaniałym efektem tego będzie piękna i kolorowe miasto.

Imprezę poprowadzi znany dziennikarz Telewizji Polskiej- Witold Czuksanow – autor poradników i książek ogrodniczych. Prowadzi program „Rok w ogrodzie” emitowany w porannym paśmie TVP 1. Współtworzył również cykl programów „Wszystko o działce” Telewizji Polskiej. Efektem jego zainteresowania roślinami są książki: „Wpływ Księżyca” (2011) i „Zapytaj ogrodnika” (2011).

Organizatorzy wydarzenia proszą o zabranie ze sobą sprzętu niezbędnego do sadzenia roślin. Dla uczestników w najciekawszych strojach są przygotowane upominki.