Głogowianie pojadą na Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w darta

0
2226

W legnickim hotelu Arkadia odbył się Indywidualny oraz Drużynowy Turniej Kwalifikacyjny DLD, którego stawką był wyjazd na Mistrzostwa Europy EDU i Puchar Świata IDF 2015 do Chorwacji. Kwalifikację, a tym samym powołanie do kadry narodowej, wywalczył głogowianin Maciej Łuczak.

Mistrzostwa Europy EDU i Puchar Świata IDF 2015 odbędą się w chorwackiej miejscowości Poreč w dniach 6-13 czerwca. W turnieju kwalifikacyjnym, Maciej Łuczak wywalczył drugie miejsce, ustępując jedynie Arturowi Grańskiemu z Lubina. Obaj zawodnicy wywalczyli przepustkę na chorwacką imprezę, gdzie na początku czerwca będą reprezentować biało-czerwone barwy.

Wśród panów wysokie czwarte miejsce wywalczył również Mieczysław Hanaczewski. Piąte miejsce przypadło Wiesławowi Krzyżakowi, 25. był Mariusz Nowicki, natomiast 33. zajęli Grzegorz Kasprzyszak oraz Jan Urbański. Wśród pań najlepiej spisała się Joanna Krzyżak, która zakończyła turniej na siódmym miejscu.

Drugie miejsce Macieja Łuczaka nie jest jedynym sukcesem, jaki osiągnęli w Legnicy głogowscy darterzy. W turnieju drużynowy najlepsza okazała się bowiem drużyna Herbowa, reprezentowana przez Mieczysława Hanaczewskiego, Grzegorza Kasprzyszaka, Pawła Łechtańskiego, Andrzeja Łuczaka, Macieja Łuczaka, Krzysztofa Woźniaka „Wilka” oraz Krzysztofa Woźniaka „Wodza”. W finale głogowianie pokonali 6:4 zespół Calvus z Lubina i zakończyli kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Dla 23-letniego Macieja Łuczaka nie jest to pierwszy sukces w karierze. W czerwcu 2013 roku głogowianin zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski federacji PUD. W zawodach wzięło udział 88 zawodników z Polski, Czech oraz Niemiec, a nasz reprezentant pokonał w finale 15-krotnego mistrza Czech, Martina Hoffmanna. Dodatkowo Łuczak, wraz z Mieczysławem Hanaczewskim, zwyciężył w zawodach drużynowych. W finale pokonali inną głogowską parę: Sławomira Cieślaka i Mariusza Nowickiego.

Głogowskim darterom gratulujemy udanych startów i życzymy jak najlepszych wyników podczas Mistrzostw Europy EDU oraz Pucharu Świata IDF w Chorwacji. Trzymamy kciuki!