Futsal Ekstraklasa: KGHM Euromaster Chrobry Głogów przegrywa w Gliwicach

0
1411

Aż dziesięć bramek padło w spotkaniu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy GAF-Omegą Gliwice a KGHM Euromasterem Chrobry Głogów. Podopieczni Tomasza Trznadla objęli prowadzenie po trafieniu świeżo upieczonego reprezentanta Polski, Kamila Kaczmara. Po końcowej syrenie więcej powodów do radości mieli jednak gliwiczanie

Głogowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już w pierwszej minucie powodzeniem zakończyła się próba Kamila Kaczmara. Debiutujący niedawno w barwach narodowych zawodnik uderzył z dystansu i otworzył worek z bramkami. Radość w ekipie Tomasza Trznadla nie trwała jednak długo. Miejscowi wyrównali po kilkudziesięciu sekundach, kiedy sytuację sam na sam z Michałem Długoszem wykorzystał Tomasz Lutecki. Po dwóch minutach gry było więc 1:1!

Wiele działo się też w kolejnych minutach. Trafienie Joao Baptisty dało gliwiczanom pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie, jednak przed przerwą KGHM Euromaster Chrobry Głogów zadał dwa ciosy. Celnym uderzeniem z dystansu popisał się Grzegorz Nowak, natomiast na 3:2 trafił Jacek Sander. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wygraną podopiecznych Tomasza Trznadla.

Dwie minuty po wznowieniu GAF-Omega Gliwice doprowadziła do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Maciej Mizgajski. Gospodarze złapali wiatr w żagle i przejęli inicjatywę, jednak z dobrą formą imponował golkiper głogowian, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 29. minucie, gdy bramkarza miejscowych pokonał Sander. Prowadzenie ekipy z Głogowa trwało tylko cztery minuty, bo do remisu doprowadził Baptista.

Pięć minut przed końcem GAF-Omega wyszła na prowadzenie po dokładnym strzale Mizgajskiego. Ekipa Tomasza Trznadla wycofała bramkarza, co natychmiastowo wykorzystali gliwiczanie. Bramka Maksyma Pautiaka ustaliła wynik meczu. Komplet punktów pozostał w Gliwicach.

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego Futsal Ekstraklasy zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Już w najbliższą sobotę podopieczni Tomasza Trznadla zagrają na własnym parkiecie z Red Devils Chojnice. Taki sam bilans punktowy co głogowianie mają też futsaliści Clearexu Chorzów, którzy aktualnie są na miejscu barażowym. Wszystko rozstrzygnie więc ostatnia kolejka.

GAF-Omega Gliwice – KGHM Euromaster Chrobry Głogów 6:4 (2:3)
Bramki: Lutecki, Baptista (2), Mizgajski (2), Pautiak – Kaczmar, Nowak, Sander (2).

GAF: Podobiński, Sobek, Lutecki, Mizgajski, Łopuch, Baptista, Zdunek, Pasierb, Kocot, Kiełpiński, Ficek, Widuch, Pautiak, Krzywicki.

KGHM Euromaster: Długosz, Tomkowiak, Niedźwiecki, Pietruszko, Niedźwiedź, Nowak, Szala, Ł. Pieczyński, Lebiedziński, D. Pieczyński, Kaczmar, Sander, Herbuś.