Euromaster Chrobry Głogów zremisował z Red Devils Chojnice

0
1265
2014-11-21 KGHM Euromaster ChG - Gwiazda Ruda Śląska @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

Kilkutygodniowa przerwa dobiegła końca. Na początek nowego sezonu KGHM Euromaster Chrobry Głogów rozegrał mecz z sąsiadującym w tabeli Red Devils Chojnice. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Po kilkutygodniowej przerwie KGHM Euromaster Chrobry Głogów przed własną publicznością z zmierzył się Red Devils Chojnice. Było to spotkanie 12. kolejki futsal Ekstraklasy. Głogowscy zawodnicy zajmują szóstą lokatę w tabeli, a podejmowane Diabły znajdują się zaledwie oczko niżej.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że tempo tego meczu będzie bardzo szybkie. Głogowianie mieli sporo do wygrania – zwycięstwo zapewnić im mogło wspięcie się na co najmniej czwartą lokatę, z szansą nawet na pierwszą trójkę w tabeli. Mimo dobrze wypracowanych akcji brakowało jednak wykończenia, które włożony trud piłkarzy zwieńczyłoby golem. Pechowa dla głogowian okazała się 18. minuta spotkania – po strzale jednego z zawodników Chojnic, Kamil Kaczmar nieszczęśliwie posłał piłkę w światło własnej bramki dając tym samym prowadzenie drużynie przeciwnej. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Z wynikiem 0:1 dla gości zawodnicy zeszli na przerwę.

Najwyraźniej to niefortunne trafienie, dzięki któremu goście objęli prowadzenie, dodało przyjezdnym wiary w siebie, – już na samym początku drugiej połowy Diabły przeprowadziły zmasowany atak na bramkę Chrobrego. Na szczęście głogowskiej drużyny dzięki Michałowi Długoszowi udało się go odeprzeć i goście nie zdobyli drugiego gola. Zmiana nastąpiła w mniej więcej 30. minucie spotkania, kiedy inicjatywę powoli zaczęli przejmować gospodarze. Stopniowo wypracowywane akcje i częste utrzymywanie się przy piłce zwieńczone zostało w 36. minucie spotkania, kiedy to po dobrej akcji do bramki rywala trafił Grzegorz Nowak. Do samego końca gospodarze walczyli o przejęcie prowadzenia, jednak nie udało się. Mecz zakończył się remisem 1:1.

KGHM Euroaster Chrobry Głogów – Red Devils FC Chojnice

Składy:  Euromaster Chrobry: Daniel Lebiedziński, Mateusz Herbuś, Michał Długosz, Piotr Pietruszko, Tomasz Urbaniak, Filip Tomkowiak, Mateusz Niedźwiedź, Grzegorz Nowak, Sebastian Szala, Łukasz Pieczyński, Dariusz Pieczyński, Kamil Kaczmar.

Red Devils Chojnice: Jacek Burglin, Tomasz Kriezel, Vladyslav Bondarenko, Patryk Laskowski, Łukasz Sobański, Smytro Kharchenko, Mihail Sundeev, Jakub Mączkowski, Vitaliy Kolesnik, Vadym Ivanov, Patryk Kubiszewski, Mariusz Kaźmierczak.