Euromaster Chrobry Głogów nadal bez zwycięstwa u siebie

0
1483
2015-05-03-Mecz-Euromaster-ChG-AZS-UG-@Hala-Chrobrego-fot.P.Dudzicki-27-960x640_1

Nie powiększyli punktowego dorobku zawodnicy Euromastera Chrobrego Głogów, którzy w meczu 10. kolejki Futsal Ekstraklasy podejmowali na własnym terenie AZS UG Gdańsk. Podopieczni Tomasza Trznadla musieli uznać wyższość akademików, którzy wygrali spotkanie 5:2. Głogowianie w dalszym ciągu czekają więc na domowe zwycięstwo w tym sezonie. Po dziesięciu meczach drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęli gdańszczanie, a konkretnie Tomasz Kriezel. Zawodnik gości wpisał się na listę strzelców w 4. minucie rywalizacji i wyprowadził akademików na prowadzenie. Cztery minuty później pomarańczowo-czarni doprowadzili do wyrównania po bramce Kamila Kaczmara. Do szatni mimo to w lepszych nastrojach schodzili przyjezdni. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Sebastian Szala, natomiast niedługo później rezultat podwyższył Maciej Urtnowski.

Głogowianie złapali kontakt chwilę po wznowieniu gry. Piłkę w siatce akademików umieścił Kamil Łętkowski. Futsaliści AZS-u UG Gdańsk natychmiastowo odpowiedzieli trafieniem Tomasza Musika i było 4:2 dla gości. W samej końcówce drogę do bramki Euromastera Chrobrego Głogów znalazł jeszcze Kriezel. Pomarańczowo-czarni przegrali przed własną publicznością 2:5.

„Gra w pierwszej połowie była bardzo wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale my byliśmy skuteczniejsi. Kluczowa była nasza czwarta bramka. Tomek Musik wywalczył rzut karny i sam go wykorzystał. Szybko zareagowaliśmy na stratę gola i znów odskoczyliśmy rywalom. Poważniej nam nie zagrozili. Byliśmy na to przygotowani i dobrze się broniliśmy. W ogóle cały ten mecz rozegraliśmy dobrze pod względem taktycznym” – skomentował grający trener gdańszczan, Wojciech Pawicki.

Po dziesięciu kolejkach Futsal Ekstraklasy głogowski zespół zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem czterech punktów. W najbliższej serii pomarańczowo-czarnych czeka wyjazd do Chojnic. Tamtejszy Red Devils ma na swoim koncie jeden punkt i zamyka tabelę futsalowej elity. Na własny parkiet Euromaster powróci na początku stycznia.