Dzień Dziecka z Rakietą

0
3454

W minioną niedzielę na kortach miejskich przy ul. Wita Stwosza odbył się turniej tenisa ziemnego pod hasłem „Dzień Dziecka z Rakietą”. W turnieju wzięły dzieci do lat 6, 8 i 10 z Głogowa, Lubina i  terenów powiatu głogowskiego. Najlepsi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

W niedzielę 22 maja 2016 roku na kortach miejskich znajdujących się przy ul. Wita Stwosza w Głogowie odbył się turniej tenisa ziemnego pod hasłem „Dzień Dziecka z Rakietą”. W zawodach udział wzięli mieszkańcy Głogowa, Lubina i terenów powiatu głogowskiego. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: do lat 6, do lat 8 i do lat 10. Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody.

W turnieju tenisowym wzięli udział chłopcy i dziewczynki. W sumie było 22 zawodników. Warunki udziału w turnieju dostosowano do wieku dzieci. Najmłodsi zawodnicy grali lżejszymi piłkami i na mniejszych kortach.

Zawodnicy, którzy zajęli od 1 do 4 miejsca otrzymali puchary, ufundowane przez Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Z kolei trzy pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi oraz bonami towarowymi, które ufundowane zostały przez właścicieli sklepu z asortymentem sportowym Sporting.

Organizacją turnieju „Dzień Dziecka z Rakietą”, w tym wynajęciem kortów, zajęło się Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Ponadto po stronie Towarzystwa był zakup owoców oraz ciast – poczęstunku dla uczestników i gości turnieju.

Zwycięzcami turnieju tenisowego pod hasłem „Dzień Dziecka z Rakietą” zostali:

W kategorii do lat 6: Julia Pierzak, Szymon Stępień, Lilianna Ślaz i Julia Piotrowska. W kategorii do lat 8: Natalia Stępień, Julianna Kałamajka, Aleksandra Grocholska, Michał Nadała, Jakub Bielak, Piotr Szczepanowski i Hubert Biedrzycki. Z kolei w kategorii do lat 10 zwyciężyli: Julia Kałamajka, Aleksandra Kuziora, Marta Adamczak, Jakub Rozmus, Michał Nadała, Oskar Zarubajko i Filip Bezulski.

Najlepszym czwórkom, wyłonionym w zawodach, nagrody wręczył Prezes Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Juliusz Osomański. Uczestnikom wręczył puchary i dyplomy, a najmłodszych zawodników obdarował medalami, będącymi podziękowaniem za udział w turnieju.

Kierownikiem turnieju tenisowego dla dzieci była Ewelina Nadała. Sędzią w zawodach był trener Andrzej Kulhawik.