Dzieci z Jerzmanowej pojechały na zieloną szkołę

    0
    1183

    74 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej przyjechało wczoraj (8 kwietnia) do Kołobrzegu. Tam będą uczestniczyć w projekcie pod nazwą “Zielona szkoła”, który został sfinansowany przez Fundacje Polska Miedź. W sumie dzieci będą przebywać nad morzem przez okres 10 dni. To już kolejny wyjazd w ramach tego projektu. Przypominamy, że w ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia na zielonej szkole w Kołobrzegu przebywało 67 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie.

    Za nieco ponad dwa miesiące dzieci i młodzież doczekają się upragnionych wakacji. Jednak zanim to nastąpi muszą jeszcze spędzić ten czas ucząc się pilnie w ławkach szkolnych. Okazuje się, że można ten czas spożytkować w inny sposób. 74 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej wyjechało wczoraj (8 kwietnia) na 10 dni do Kołobrzegu. Tam będą realizować projekt pod nazwą “Zielona szkoła”, który został sfinansowany z Fundacji Polska Miedź. To już drugi etap tego projektu. Przypominamy, że pierwszy wyjazd miał miejsce na przełomie listopada i grudnia. Wtedy to do Kołobrzegu wyjechało 67 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Teraz przyszedł czas na dzieci z Jerzmanowej. Podczas 10 – dniowego turnusu na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, w tym między innymi: wycieczki autokarowe do Międzyzdrojów i Wolińskiego Parku Narodowego, zajęcia sportowe na hali i kortach oraz gry i zabawy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej będą miały także okazję zwiedzić latarnie morską i Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu. Podczas pobytu odbywać będą się jednak normalne zajęcia dydaktyczne i wychowawcze. Priorytetowe jednak będzie objęcie uczniów profilaktyką zdrowotną. Zmiana klimatu, nadmorska rekreacja ruchowa, spacery, inhalacje solankowe, ćwiczenia ogólnorozwojowe na basenie z pewnością wpłyną na lepsze samopoczucie uczniów.

    Przypominamy, że cały projekt pod nazwą “Zielona Szkoła” obejmował wyjazd 142 uczniów szkół podstawowych z Gminy Jerzmanowa. Wyjazdy zostały sfinansowane ze środków Fundacji Polska Miedź, która przeznaczyła na ten cel ponad 205 tysięcy złotych.