Dzieci opanowały komendę policji w Głogowie

0
1220

Od wczoraj (3 czerwca) dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych mogą odwiedzać Komendę Powiatową Policji w Głogowie. Wszystko to za sprawą dni otwartych, które zostały zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie będzie otwarta dla dzieci jeszcze jutro (5 czerwca).

W ubiegłą sobotę (1 czerwca) wszystkie dzieci obchodziły swoje święto, czyli Dzień Dziecka. W tym dniu dzieci były obsypywane prezentami i miały okazje spędzić miłe chwile ze swoimi rodzicami. Dla dzieci atrakcje przygotowali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jak co roku głogowscy policjanci zorganizowali dni otwarte. Dzieci mogą odwiedzać Komendę Powiatową Policji w Głogowie od wczoraj (3 czerwca) do jutra (5 czerwca). – Przede wszystkim zapoznajemy dzieci z pracą policjantów. Pokazujemy im sprzęt policyjny, wyposażenie, umundurowaniem. Wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszy się prezentacja pracy policyjnego psa. Wtedy umawiamy jak zachować się w stosunku do psa, na co zwrócić uwagę. Mówimy też o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących wakacji oraz jak zachować się w sytuacjach, kiedy nieznana osoba proponuje cukierki. Dzisiejszy świat jest pełen zagrożeń, ale dzieci nie mogą być wychowywane pod kloszem, dlatego należy je odpowiednio przygotować. Nasze dni otwarte mają, więc przede wszystkim edukacyjne przesłanie. Chcemy pokazać dzieciom, że policjant to jest ktoś, do kogo możemy się zwrócić przede wszystkim o pomoc. Policjanta nie należy się bać – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Szacuje się, że w ciągu trzech dni (od 3 do 5 czerwca) Komendę Powiatową Policji w Głogowie odwiedzi około tysiąc dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. – Wybraliśmy właśnie tą grupę wiekową, bo uważamy, że jest to najlepszy czas na edukacje. W tym momencie dzieci bardzo dobrze chłoną każdą wiedzę. Nam chodzi o zbudowanie w dzieciach pozytywnych reakcji w myśl przysłowia, “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – dodaje Bogdan Kaleta.