Druga porażka z rzędu UKS Ekonoma Legnica

0
1234

Nie udało się powiększyć punktowego dorobku koszykarkom UKS Ekonoma Legnica. Po niedawnej przegranej we własnej hali, legniczanki doznały drugiej porażki z rzędu. Tym razem podopieczne trenera Marka Marcinkiewicza przegrały na wyjeździe ze Stalą Brzeg. Wynik końcowy meczu to 66:41 na korzyść gospodyń.

W poprzedniej kolejce zespół z Legnicy poległ na własnym parkiecie w starciu z Pompax Tęczą Leszno. Szansa na rehabilitację nadarzyła się w Brzegu, jednak zadanie nie należało do łatwych. KSK Stal potwierdziła przypuszczenia i ostatecznie pokonała legniczanki różnicą aż 25 punktów. Początek nie wskazywał jednak na tak dużą przewagę gospodyń.

Pierwsza kwarta była wyrównana. Legniczanki prezentowały się w niej całkiem przyzwoicie, dotrzymując kroku koszykarkom z Brzegu. Zacięta rywalizacja na parkiecie mogła podobać się kibicom. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać i pozwalać rywalkom na zbudowanie większej przewagi. Premierowa odsłona zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem KSK Stali (11:10).

Niestety dla podopiecznych Marka Marcinkiewicza, była to jedyna partia, w której UKS Ekonom Legnica dotrzymywał kroku miejscowym. W drugiej kwarcie zawodniczki KSK Stali przejęły inicjatywę na parkiecie, co miało przełożenie na wynik tej odsłony. KSK Stal Brzeg wygrała 21:12 i na półmetku prowadziła 32:22.

Gospodynie lepiej zaprezentowały się również w trzeciej kwarcie. Wprawdzie ich przewaga nie była już tak duża jak w poprzedniej odsłonie, jednak miejscowe stopniowo uciekały legniczankom i przybliżały się do zwycięstwa w meczu. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną KSK Stali 13:7. Legniczanki znalazły się w trudnym położeniu, a ich strata do rywalek wynosiła szesnaście punktów.

Ostatnia odsłona spotkania nie pomogła przyjezdnym. Koszykarki trenera Marcinkiewicza nie odmieniły losów meczu, a konsekwentnie grające gospodynie nadal robiły swoje i powiększały przewagę nad rywalkami. Czwarta kwarta zakończyła się dziewięciopunktowym zwycięstwem zespołu z Brzegu, który wygrał całe spotkanie 66:41.

„Przegraliśmy dwa ważne mecze z rzędu. Nie wiem czy to kryzys, ale na pewno dziewczyny muszą się wziąć w garść i zacząć solidnie trenować” – skomentował prezes UKS Ekonoma Legnica, Arkadiusz Zyga.

Kolejnym przeciwnikiem „Ekonomistek” będzie KS Wichoś Jelenia Góra. Spotkanie to zaplanowano na 23 stycznia. Początek o godz. 18:00.

KSK Stal Brzeg – UKS Ekonom Legnica 66:41 (11:10, 21:12, 13:7, 21:12)

UKS Ekonom: Plizga 9, Skoczylas 7, Krupińska 5, Majchrzak 4, Borkowska 6, Światłoń 8, Rożeń 2, Adamska, Rogowska, Zachorska.