Dobre wyniki lekkoatletów Piasta Głogów w Niemczech

0
1241

W minioną sobotę (9 stycznia) młodzi lekkoatleci Piasta Głogów wystartowali w corocznym mityngu w niemieckim Cottbus. Głogowscy sportowcy zanotowali u naszych zachodnich sąsiadów udany start, osiągając dobre wyniki, poprawiając dotychczasowe rekordy życiowe i zajmując miejsca na podium.

Szczególne powody do zadowolenia ma Klaudia Bartkowiak. Młoda biegaczka Piasta Głogów zanotowała świetny start i dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka głogowskiego klubu pokazała się ze znakomitej strony już w biegu kwalifikacyjnym na 60 metrów, który zakończyła wynikiem 8,17s. Prawdziwy popis młoda biegaczka dała jednak w finale, przekraczając linię mety z wynikiem 8,08s. – „Na 60m w eliminacjach uzyskała już nowy rekord życiowy 8,17s. Ale w finale przeszła samą siebie i triumfowała z czasem 8,08s. Jest to aktualnie trzeci wynik w kraju. To jest rezultat nawet na miarę finałów MP. Przypomnę, że liderką tabel jest Natalia Węgrzyn z naszego klubu, która uzyskała 8,00s – powiedział trener Przemysław Bielawa. Drugie miejsce w finałowym biegu na 60 metrów zajęła Vanessa Faber z LC Cottbus (8,40s), a trzecia była Małgorzata Toroń z MULKS Olimpii Świdnica (8,45s).

Kapitalny wynik, który zaskoczył nawet trenera Bielawę, Klaudia Bartkowiak osiągnęła też na dystansie 200 metrów. Reprezentantka Piasta Głogów finiszowała z czasem 26,84s, co jest aktualnie trzecim wynikiem w kraju. – „Jest to aktualnie trzeci czas w kraju, ale te dwie zawodniczki, który mają lepsze wyniki, uzyskały je na bieżni w Toruniu, gdzie biega się zdecydowanie szybciej. Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku Klaudii” – skomentował opiekun głogowskich lekkoatletów.

Piast Głogów świetne bardzo dobre wyniki odnotował również w biegu na 600 metrów. W nim pierwsze miejsce zajął Bartosz Szymczak, który zdecydowanie zdeklasował swoich rywali i dobiegł do mety z wynikiem 1,26:45. Tuż za nim, z 2,5-sekundową stratą, dobiegł Sebastian Wróbel z ZLKL Zielona Góra, natomiast podium zamknął kolejny głogowianin, Krzysztof Paliga. Jego czas to 1,31,76. Tuż za wspomnianą trójką uplasował się natomiast Michał Wantuch. Czas klubowego kolegi Szymczaka i Paligi to 1,31,85. Wynik uzyskany przez zwycięzcę biegu jest aktualnie trzecim rezultatem w kraju.

Ze świetnej strony w Cottbus pokazała się także Julia Stefanów, dla której był to debiut w halowych zawodach. Młoda biegaczka zajęła drugą lokatę w rywalizacji na 800 metrów, a wynik 2,33,83 jest rezultatem o piętnaście sekund lepszym niż ten osiągnięty na stadionie. „Życiówkę” poprawił też Grzegorz Wojnowski, który z wynikiem 9,18s zajął trzecie miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki. Swoje najlepsze wyniki pobili też Jakub Wojtun (7,85s w biegu na 60 metrów) oraz Jakub Spychała (8,04s w biegu na 60 metrów).

W niemieckich zawodach miejsce na drugim stopniu podium zajął jeszcze Marcin Wejchert, który zakończył rywalizację w skoku w dal z wynikiem 5,98 m. Druga lokata przypadła też startującemu w biegu na 50 metrów Michałowi Rokaszewiczowi. Jego czas to 7,71s.

Lekkoatletom Piasta Głogów gratulujemy udanych startów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!