Derbowa porażka SPR Chrobrego Głogów w Lubinie

0
1085

Derbową porażką zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2015/2016 szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. W meczu ostatniej kolejki głogowianie ulegli na wyjeździe Zagłębiu Lubin 15:17 i zajęli 6. miejsce w ligowej tabeli. Rywalem podopiecznych Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego w fazie play-off będą KS Azoty Puławy.

Każdy wie o co gramy. Walczymy o to, aby zająć jak najwyższe miejsce w tabeli i by nie zagrać z Azotami w pierwszej rundzie play-offów. Zagłębie natomiast ciągle rywalizuje o to, aby znaleźć się w tej ósemce. Stawka jest więc bardzo wysoka dla jednej i drugiej drużyny” – mówił przed meczem Bartosz Jurecki, drugi trener i obrotowy SPR Chrobrego Głogów.

Spotkanie 22. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn nie potoczyło się jednak po myśli głogowian. Szczypiorniści SPR Chrobrego przegrali w Lubinie i tym samym pogrzebali swoje szanse na zajęcie miejsca w czołowej piątce rundy zasadniczej. Sobotnia konfrontacja upłynęła pod znakiem wyrównanej walki na parkiecie i świetnych interwencji bramkarzy. Zarówno Patryk Małecki, jak i Rafał Stachera dobrze spisywali się między słupkami i wielokrotnie ratowali swoje zespoły przed utratą bramek.

Głogowianie z pewnością nie mogą być zadowoleni ze skuteczności podczas rzutów karnych. Piłkarze ręczni z Głogowa zmarnowali wszystkie trzy rzuty, a gdyby nie to, schodziliby do szatni ze skromną zaliczką. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wygraną Zagłębia Lubin 9:8.

Pięć minut po wznowieniu gry podopieczni Pawła Nocha prowadzili już czterema bramkami. Przewaga lubinian mogła być jeszcze większa, ale dobrze w bramce głogowian spisywał się Michał Kapela. Podopieczni Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego starali się odrobić straty, jednak zadania nie ułatwiali im sędziowie, którzy nie szczędzili kar zawodnikom głogowskiej drużyny. W 48. minucie gospodarze prowadzili już sześcioma punktami i byli na dobrej drodze do zwycięstwa.

SPR Chrobry Głogów, mimo starań, nie zdołał wywalczyć korzystnego rezultatu i zszedł z parkietu jako pokonany. Wygrana lubinian sprawiła, że zespół ten zagra w fazie play-off po czterech latach przerwy. Następnym rywalem głogowskiej ekipy będą KS Azoty Puławy.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 17:15 (9:8)

Zagłębie: Małecki, Szamryło – Stankiewicz 4, Gumiński 3, Rosiek, Bartczak 2, Dżono 3, Przysiek 1, Gudz, Kużdeba 1, Krieger, Szymyślik 3, Macharaszwili, Pietruszko .

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka, Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała, Sadowski 2, Bąk, Babicz 5, Tylutki, Sobut 1, Biegaj 3, Kandora, Kubała 1, Jurecki 2.

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski