Cuprum Lubin wygrywa siatkarski Memoriał im. Jana Rutyńskiego

0
1086

Niegościnni dla swoich rywali okazali się siatkarze Cuprum Lubin, którzy zwyciężyli II Memoriał im. Jana Rutyńskiego. „Miedziowi” wygrali na własnym parkiecie dwa spotkania i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowego turnieju. W swoim pierwszym meczu lubinianie pokonali rywala z Kielc, natomiast w drugim okazali się lepsi od zespołu z Włoch.

Podopieczni Gheorge Cretu w pierwszym meczu memoriału zmierzyli się z Effectorem Kielce. Pierwsze dwa sety tego pojedynku przebiegły pod zdecydowane dyktando lubinian. Siatkarze Cuprum Lubin wygrali obie partie do 17 i znaleźli się w znakomity położeniu przed setem numer trzy. W nim lepsi okazali się jednak kielczanie. Goście zdołali wygrać tę odsłonę 25:23 i przedłużyli swoje szanse na korzystny rezultat w meczu. Nadzieję Effectora zostały jednak pogrzebane w kolejnej partii. Lubinianie ponownie przejęli inicjatywę na parkiecie i wygrali 25:19, a cały mecz 3:1.

W drugim dniu Memoriału im. Jana Rutyńskiego siatkarze z Lubina zmierzyli się z przedstawicielem włoskiej Serie A, Powervolley Milano. Początek finałowego spotkania należał do bardzo wyrównanych. Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie i wiadomo było, że partia zakończy się niewielką różnicą na korzyść jednego z zespołów. Ostatecznie pierwszego seta wygrali Włosi 25:23.

Kolejne partie przebiegły już jednak po myśli Cuprum Lubin. Zawodnicy prowadzeni przez Gheorge Cretu wyciągnęli wnioski z pierwszej partii i miało to przełożenie na ich grę. Drugi set zakończył się triumfem „Miedziowych” 25:20, natomiast kolejną odsłonę lubinianie zwyciężyli do 21. W czwartym secie gospodarze memoriału postawili przysłowiową kropkę nad i. Cały mecz zakończył się wygraną drużyny z Lubina 3:1.

Podopieczni trenera Cretu wygrali klasyfikację generalną turnieju. Drugie miejsce zajęli Włosi z Mediolanu, trzecia była reprezentacja Estonii, a stawkę zamknął Effector Kielce.

Cuprum Lubin – Effector Kielce 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:19)

Cuprum: Malinowski 9, Michalski 8, Kaczmarek 25, Hain 12, Łomacz, Grobelny 13, Gunia 7, Gorzkiewicz 2, Rusek (libero), Kryś (libero).

Effector: Maćkowiak 5, Pawliński 15, Komenda 4, Więckowski 10, Wachnik 16, Orobko 4, Antosik 2, Bućko 1, Superlak, Biniek (libero), Sobczak (libero).

Cuprum Lubin – Powervolley Revivre Milano 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:20)

Cuprum: Malinowski, Kaczmarek, Gunia, Grobelny, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Kryś (libero).

Powervolley: Hoag, Tondo, Skrimov, De Togni, Boninfante, Starović, Cortina (libero) oraz Galaverna, Marretta.