Cuprum Lubin w Bydgoszczy bez straty seta

0
1272

Pewnym zwycięstwem siatkarzy Cuprum Lubin zakończył się czwartkowy mecz Plus Ligi Mężczyzn przeciwko Łuczniczce Bydgoszcz. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu zdecydowanie zdominowali rywala w pierwszym secie i choć w dwóch kolejnych gra się wyrównała, komplet punktów powędrował na Dolny Śląsk. Mecz zakończył się wygraną gości 3:0.

Lubinianie pojechali do Bydgoszczy po zwycięstwo i plan ten udało się zrealizować. Dolnośląski zespół nadal walczy o zajęcie czwartego miejsca, co zagwarantuje mu walkę o brązowy medal Plus Ligi Mężczyzn. Przed 24. kolejką podopieczni rumuńskiego trenera mieli na swoim koncie 40 punktów i plasowali się na szóstej lokacie. Ich strata do czołowej czwórki wynosiła cztery oczka.

Gospodarze przystąpili do meczu bez kilku podstawowych graczy. Siatkarze Cuprum Lubin na parkiecie rywala pojawili się natomiast w najmocniejszym zestawieniu i od początku ruszyli po swoje. Zawodnicy trenera Cretu nękali bydgoszczan skuteczną grą ze skrzydła. Miejscowi mieli również spore problemy z przyjęciem, a wszystko to przełożyło się na wynik pierwszego seta, który zakończył się pewnym zwycięstwem gości z Dolnego Śląska 25:16.

Fantastycznie dla lubinian układała się też spora część drugiej odsłony. Zawodnicy Cuprum Lubin dominowali na parkiecie i wykorzystywali nie najlepszą postawę siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz, prowadząc w pewnym momencie 20:12. Wówczas gospodarze ruszyli do odrabiania strat i zdecydowanie poprawili swoją postawę pod siatką. Końcówka seta należała do bardzo wyrównanych, a jego losy rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi. W ostatniej akcji drugiej partii Dawid Murek zaatakował jednak po antence i podopieczni Gheorge Cretu zwyciężyli 30:28.

Dość wyrównana walka toczyła się również w trzecim secie. W nim lubinianie skupili się na skutecznym bloku, co przynosiło zamierzony efekt. Siatkarze Cuprum wyszli ze stanu 6:8 na prowadzenie 14:11 i tym razem utrzymali przewagę do samego końca. Gospodarze starali się, podobnie jak w poprzedniej partii, odrobić straty, jednak goście z Dolnego Śląska wyciągnęli wnioski i wygrali 25:20, a cały mecz 3:0.

Wygrana pozwoliła lubinianom awansować na piąte miejsce w tabeli. Strata do Lotosu Trefl Gdańsk wynosi obecnie jeden punkt. Liderem są siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W rundzie zasadniczej Cuprum Lubin rozegra jeszcze dwa spotkania.

Łuczniczka Bydgoszcz – Cuprum Lubin 0:3 (16:25, 28:30, 20:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Kevin Klinkenberg, Wojciech Jurkiewicz, Jakub Jarosz, Murilo Radke, Łukasz Wiese, Grzegorz Kosok, Michał Żurek (libero) oraz Dawid Murek, Nikodem Wolański, Michał Ruciak

Cuprum Lubin: Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Marcus Böhme, Robert Täht, Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek (libero) oraz Adam Michalski, Wojciech Włodarczyk, Mateusz Malinowski, Maciej Gorzkiewicz

MVP: Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)