Ciekawe rozwiązania i nowe kierunki na głogowskiej PWSZ

0
1208
zdjęcie 2014-03-19-budynek-PWSZ@Głogów-01

Już za kilka miesięcy absolwenci szkół ponadgimnazjalnych staną przed wyborem uczelni, na której będą studiować. Z myślą o potencjalnych kandydatach głogowska uczelnia wzbogaca  i uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, m.in. poprzez nowe kierunki studiów oraz możliwość elastycznej formy kształcenia.

Powoli zbliża się okres naboru kandydatów na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie na rok akademicki 2014/2015. Głogowska uczelnia przygotowuje się do niego już od kilku miesięcy – “Mamy świadomość, że musimy się dostosowywać do zmieniających się potrzeb środowiska, dlatego w tym roku proponujemy kilka nowości” – mówi Anna Włodarczyk, rzecznik prasowy PWSZ.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które chcą pogodzić studia z pracą lub innymi obowiązkami, PWSZ proponuje elastyczną formę kształcenia. Są to studia dzienne bezpłatne dostosowane do możliwości organizacyjnych osób pracujących, bądź wykonujących inne obowiązki, jak na przykład opieka nad dzieckiem. Zajęcia odbywają się 3-4 razy w tygodniu, w dni powszednie, po godz. 15.30. Takie rozwiązanie daje możliwość pogodzenia różnych obowiązków.

Ponadto, zgodnie z tym co rektor uczelni Katarzyna Rusak zapowiadała w październiku ubiegłego roku, PWSZ złożyła do Ministerstwa wnioski o wyrażenie zgody na otwarcie trzech nowych kierunków studiów – “Ubiegamy się o uruchomienie kierunków: w instytucie ekonomicznym -logistyka oraz finanse i rachunkowość, a w instytucie humanistycznym – nowe media. Mamy nadzieję, że procedury przebiegną sprawnie, i że jeszcze w tym roku będziemy mogli przeprowadzić nabór kandydatów – informuje rzeczniczka PWSZ.

Opracowanie wniosków dotyczących tych kierunków zostało poprzedzone wywiadem w środowisku, a ich zaopiniowanie zwrócono się do różnych instytucji i firm w regionie, a w przypadku kierunku nowe media, także do lokalnych mediów. Dzięki temu wiemy, że te kierunki kształcenia są pożądane w regionie i mają szansę na pomyślny nabór.

Pojawią się także nowości dotyczące oferty studiów podyplomowych. Wśród nowych kierunków znalazły się: logopedia, fundusze Unii Europejskiej – pozyskiwanie, monitorowanie i rozliczanie oraz komputerowe wspomaganie prac inżynierskich.

“Mamy nadzieję, że nasze działania zmierzające do wzbogacenia oferty zarówno dotyczącej studiów pierwszego stopnia jak i te, kierowane do osób chcących uzupełniać swoje kompetencje poprzez realizowanie studiów podyplomowych, spełnią oczekiwania 
i zaspokoją potrzeby lokalnego środowiska” – kończy Anna Włodarczyk.