Chrobry Głogów wreszcie z kompletem punktów!

0
1253

Do piątej kolejki musieli czekać pomarańczowo-czarni, by zgarnąć pierwszy komplet punktów w sezonie 2016/2017. Wczoraj głogowianie wygrali na boisku w Puławach, a samo spotkanie miało dramatyczny przebieg. Bramka na wagę trzech oczek padła w doliczonym czasie gry po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Bartosza Kwietnia.

Wisła Puławy to beniaminek na pierwszoligowych boiskach i zespół, który dobrze rozpoczął nowy sezon. Co innego pomarańczowo-czarni, którzy do środowej konfrontacji przystępowali z zaledwie jednym punktem na koncie i bilansem bramkowym 0:7. Podopieczni Ireneusza Mamrota stanęli jednak na wysokości zadania i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrana jest o tyle ważna, że nastąpiła kilka dni przed derbowym meczem z Miedzią Legnica.

Strzelanie w środowym meczu rozpoczął Chrobry Głogów. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Machaj i w głogowskim obozie odetchnęli z ulgą, gdyż było to pierwsze trafienie pomarańczowo-czarnych w sezonie 2016/2017. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut przed przerwą i oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 1:1.

Po zmianie stron jako pierwsi powody do radości mieli głogowianie. W 60. minucie golkipera miejscowych pokonał Bartosz Kwiecień i Chrobry znów wyszedł na prowadzenie. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo już sześć minut później wyrównał Sylwester Patejuk, a w 74. minucie gospodarze wygrywali 3:2.

Podopieczni Ireneusza Mamrota pokazali charakter. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry futbolówkę do bramki skierował Damian Sędziak i znów był remis. W doliczonym czasie gry arbiter wskazał na punkt oddalony od bramki Wisły o jedenaście metrów, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Bartosz Kwiecień. Głogowianie rzutem na taśmę zgarnęli komplet punktów i podbudowali swoje morale przed niedzielnymi derbami!

Spotkanie Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica odbędzie się 28 sierpnia. Początek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!

3:4 Kwiecień 90 (k)

WISŁA: Witan – Duda, Gusocenko, Budzyński, Litwiniuk, Głaz (30 Olszak), Maksymiuk, Popiołek, Patejuk, Pożak (77. Sedlewski), Nowak (70 Darmochwał).

CHROBRY: Szymański – Ilków-Gołąb, Michalski, Kwiecień, Hodowany, Machaj M. (78. Kowalczyk), Gąsior, Kona, Kościelniak (71. Danielak), Szczepaniak, Wojciechowski (60 Sędziak).

ŻÓŁTE KARTKI: Maksymiuk – Kwiecień, Sędziak.

SĘDZIA: Piotr Lasyk (Bytom).