Cenne zwycięstwo KGHM Euromastera Chrobry Głogów

0
1384
2015-05-03 Mecz Euromaster ChG - AZS UG @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki)

W niedzielny wieczór zawodnicy KGHM Euromastera Chrobry Głogów rywalizowali w ramach 15. kolejki Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Tomasza Trznadla pokonali na własnym parkiecie FC Toruń 4:3 i dopisali do swojego konta bardzo ważny komplet punktów. Bramka ustalająca wynik spotkania padła w ostatnich sekundach gry.

W poprzedniej kolejce głogowianie przegrali na parkiecie w Rudzie Śląskiej, gdzie musieli uznać wyższość tamtejszej Gwiazdy. Wcześniej podopieczni Tomasza Trznadla odnieśli cenne zwycięstwa, pokonując Nbit Gliwice oraz Red Dragons Pniewy. Futsaliści z Torunia swój ostatni wyjazdowy mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść dzięki trafieniom z samej końcówki. Na głogowskim parkiecie role się odwróciły i ostatnie sekundy były szczęśliwe dla gospodarzy.

Kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry futbolówkę do bramki torunian skierował Daniel Lebiedziński i KGHM Euromaster Chrobry Głogów szybko wyszedł na prowadzenie. Goście wyrównali w 12. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Elsner. Bramka ta podziałała na futsalistów FC Toruń i to oni mieli więcej z gry w następnych minutach. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się jednak Michał Długosz.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia ekipy z Torunia. Autorem bramki był Karol Czyszek. Chwilę później tablica świetlna wskazywała już remis 2:2. Piłkę do bramki skierował Sebastian Szala. Głogowianie mieli kolejne okazje do tego, by znów wyjść na prowadzenie. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak Piotr Pietruszko oraz Kamil Kaczmar.

Podopieczni Tomasza Trznadla byli bliscy zdobycia trzeciej bramki, jednak szczęście uśmiechnęło się do gości. W 33. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Michał Wojciechowski i było 3:2 dla torunian. Głogowianie nie rezygnowali z walki o zwycięstwo. Trzy minuty przed końcem bramkarza przyjezdnych pokonał Dariusz Pieczyński, natomiast pięć sekund przed końcem piłkę do siatki skierował Daniel Lebiedziński. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KGHM Euromastera Chrobry Głogów 4:3.

Po rozegraniu piętnastu spotkań głogowscy futsaliści zajmują 8. miejsce w ligowej tabeli. W najbliższy weekend podopieczni Tomasza Trznadla zagrają na wyjeździe z AZS Uniwersytet Śląski Katowice, natomiast luty zakończą domowym starciem z Rekordem Bielsko-Biała.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów – FC Toruń 4:3 (1:1)
Bramki: Lebiedziński (x2), Szala, D. Pieczyński – Elsner, Czyszek, Wojciechowski

KGHM Euromaster Chrobry Głogów: Długosz, Tomkowiak, Niedźwiecki, Pietruszko, Niedźwiedź, Nowak, Szala, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Lebiedziński, Kaczmar, Herbuś, Konopacki.

FC Toruń: Neagu, Czyszek, Pelc, Morozow, Szczepaniak, Wojciechowski, Elsner, Suchocki, Mikołajewicz, Kieper oraz Romanowski, Wołoszyn, Waszak, Świtoń.