W dniu 16 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się szkolenie „Czynniki środowiskowe jako istotny element procesu leczenia dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi”. Wśród uczestników znajdą się zainteresowani tematyką rodzice, terapeuci i nauczyciele. Udział w szkoleniu będzie bezpłatny.
Już niedługo, 16 lutego br. osoby zainteresowane tematyką zaburzeń neurorozwojowych u dzieci będą mogły wziąć udział w nieodpłatnym szkoleniu, które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Szkolenie nosi tytuł „Czynniki środowiskowe jako istotny element procesu leczenia dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi” i w szczególności uwzględniać będzie spektrum autyzmu, mózgowego porażenia dziecięcego i zespołu Downa. Organizatorem spotkania będzie Centrum Hiperbaryczne Concept z Oddziałem Głównym we Wrocławiu.
Tematyka poruszana podczas szkolenia dotyczyć będzie: praktycznych wskazówek dotyczących dostosowania środowiska domowego sprzyjającego zdrowiu i rehabilitacji; roli środków farmakologicznych i chemicznych w torowaniu prawidłowego rozwoju; jak wybierać żywność, by nie szkodzić dziecku i nie hamować jego rozwoju.
Dodatkowo w trakcie szkolenia przedstawione zostaną przez Organizatora dotychczasowe rezultaty tlenoterapii hiperbarycznej u dzieci autystycznych i z innymi zaburzeniami neurorozwojowymi.
Akcja, w ramach której organizowane będzie szkolenie, dotyczy kontynuacji cyklu bezpłatnych szkoleń pt. „Krok po kroku z autyzmem i innymi zaburzeniami neurorozwojowymi”, które odbyły się m. in. w Głogowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Poznaniu, Katowicach, Puławach, Kielcach i Szczecinie. Poprzednie szkolenia cieszyły się dużą popularnością, zyskały także poparcie lokalnych władz. Spotkania były objęte honorowymi patronatami: Prezydenta Miasta Katowice, Marszałka Województwa Lubelskiego, Wójta Gminy Puławy, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra, Starosty Zielonogórskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Mecenatem Miasta Szczecin.
Głównym celem przedsięwzięcia jest uzupełnienie i poszerzenie wiedzy, którą uczestnicy mieli okazję zdobyć podczas pierwszej edycji szkoleń, jak również wzrost świadomości oraz edukacja osób i rodzin, które nie brały udziału w szkoleniach, a mają w swoim otoczeniu dzieci z zaburzeniami neurorowzojowymi i potrzebują wsparcie merytorycznego.
Szkolenie będzie prowadzone przez dr n. o zdrowiu Annę Kostiukow – znaną i cenioną w środowisku terapeutów i rodziców specjalistkę, prowadzącą szeroką działalność społeczną w organizacjach pozarządowych na rzecz wsparcia rodzin dzieci niepełnosprawnych.
Organizowane w MOK-u szkolenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, a partnerem jest Stowarzyszenie Dajmy Dzieciom Nadzieję na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Porażeniem Mózgowym i Zespołem Downa.
Szkolenie odbędzie się w MOK-u przy Placu Konstytucji 3 Maja, w godzinach od 11.00 do 14.00, w sali nr 26.
Wstęp na szkolenie jest bezpłatny.