Euroliga: Koszykarki CCC Polkowice przegrały we Francji

0
1522

Drugą porażkę w bieżących rozgrywkach Euroligi zanotowały koszykarki CCC Polkowice. Podopieczne trenera Vadima Czeczuro rywalizowały we francuskim Bourges. „Pomarańczowe” były bliskie zwycięstwa, ale o losach spotkaniach przesądziła ostatnia kwarta, w której gospodynie nie pozostawiły złudzeń i wygrały cały mecz 65:60.

Koszykarki CCC Polkowice rozpoczęły mecz we Francji od mocnego uderzenia. W pierwszej kwarcie Polki zagrały bardzo dobre zawody, co najlepiej zobrazował wynik na tablicy świetlnej. Po pierwszych dziesięciu minutach rywalizacji zawodniczki trenera Vadima Czeczuro prowadziły różnicą dziewięciu punktów (20:11). Znacznie bardziej wyrównana była druga partia. W niej zawodniczki Tango Bourges Basket starały się odrobić stratę i uczyniły to, jednak w dalszym ciągu na prowadzeniu były „Pomarańczowe”. Druga kwarta zakończyła się bowiem wygraną Francuzek 17:16.

W trzeciej kwarcie znów do głosu doszły polkowiczanki. Zawodniczki CCC Polkowice dobrze spisywały się w ofensywie, a także radziły sobie z przerywaniem ataków rywalek. Polski zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i zdołał powiększyć swoją przewagę przed ostatnią partią. Po trzech kwartach ekipa trenera Czeczuro wygrywała 57:46.

W ostatniej partii sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Zdeterminowane koszykarki z Bourges ruszyły do odrabiania strat. Gospodynie popełniały coraz mniej błędów, a dodatkowo skutecznie wywierały presję na polkowiczankach. Wszystko to miało przełożenie na wynik. 82 sekundy przed końcową syreną francuski zespół wyrównał stan rywalizacji i było 60:60.

W kolejnych sekundach punkty zdobywały już tylko gospodynie. Rozpędzona drużyna z Francji wygrała czwartą kwartę rezultatem 19:3, a całe spotkanie 65:60. Rezultat ten sprawił, że Tango Bourges Basket ma na swoim koncie dwa zwycięstwa w Eurolidze. Polkowiczanki natomiast muszą jeszcze poczekać na premierowe zwycięstwo.

Tango Bourges Basket – CCC Polkowice 65:60 (11:20, 17:16, 18:21, 19:3)

Bourges: Leedham 18, Dos Santos 15, Alexander 10, Tanqueray 6, Salagnac 5, Bojovic 5, Chartereau 4, Chevaugeon 2, Johannes 0, Tchatchouang 0.

CCC: Rezan 14, Harrison 12, W. Musina 9, Ortiz 8, Boyd 7, R. Musina 7, Gala 3, Mayombo 0, Leciejewska 0, Urbaniak 0.