Wspierają rozwój kariery młodych ludzi

0
1195

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest dobra praca. Jednak w czasach dużego bezrobocia o pracę nie jest łatwo. Dlatego tak ważny jest fakt, żeby już młodzi ludzie odpowiednio dobrali ścieżkę swojej kariery. Pomóc w tym może projekt, który realizowany jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowlanych 10 w Głogowie. Projekt pod nazwą “Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” skierowany jest młodych mieszkańców Głogowa.

“Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to projekt, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy “YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. W ramach projektu pod nazwą “Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, co jakiś czas odbywają się spotkania z młodymi ludzmi, który osiągnęli sukces. Pierwsze spotkanie miało miejsce 25 marca w bibliotece przy ulicy Jedności Robotniczej 15. Wtedy młodzi mieszkańcy Głogowa mieli okazję spotkać się z Łukaszem Pieterem – dziennikarzem muzycznym, który obecnie pracuje w Grupie RMF. Kolejne spotkanie odbędzie się już w następny czwartek (11 kwietnia) o godzinie 8.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Budowlanych 10. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Daniel Mendalka, który jest web developerem.

Daniel Mendalka jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, kierunek informatyka. W trakcie studiów z powodu żądzy bardziej praktycznej wiedzy założył koło naukowe pod nazwą AKAI (Akademickie Koło Aplikacji Internetowych). Koło naukowe bardzo szybko zyskało dobrą opinię zarówno wśród studentów jak i lokalnych firm nawiązując współpracę między innymi z Allegro, Wikia, Cognifide, STX Next Python Experts. Wraz z rozwojem organizacji zaczęto tworzyć inne społeczności programistów skupionych wokół bardziej konkretnej tematyki, co zaowocowało powstaniem cyklu spotkań meet.js, meet.php oraz Google Developer Groups.