Wielu gości odwiedzających nasze miasto, stwierdza , że Głogowskie Obiekty Sportowe, robią w Głogowie największe wrażenie. Odremontowany stadion z 3 boiskami treningowymi, hala widowiskowo-sportowa, basen kryty, baseny odkryte, korty tenisowe to infrastruktura godna podziwu. Trenerzy zespołów rozgrywających swoje mecze w Głogowie powtarzają, że chcieliby mieć takie warunki u siebie, a sportowcy, mający przyjemność rywalizacji na naszych obiektach, mówią jednym głosem – Nie uprawiać sportu na takich obiektach to wstyd. Co tak naprawdę kusi najbardziej?
Stadion Miejski
Większość z nas zapewne pamięta czasy, gdy szaro-niebieski obiekt przy Wita Stwosza szpecił wizerunek naszego miasta? Stadion posiadający teoretycznie 4 płyty boiska, w praktyce miał jedną – pozostałe trzy to: boisko pokryte nawierzchnią żużlową, oraz dwa, na którym uchowało się kilka kępek trawy. Stadion sportowy rozpoznawalny był przede wszystkim po tym, że w każdy wtorek i piątek “rozgrywało” się tutaj targowisko.
Dziś? Przyglądając się obiektom sportowym przy Wita Stwosza, obraz z przed lat znika nieodwracalnie. Główna płyta stadionu, II płyta – która jakością nie ustępuje swojej poprzedniczce, oraz płyta ze sztuczną nawierzchnią budzą respekt u weteranach piłki nożnej w naszym kraju – Dobre klubu niemieckie nie powstydziły by się tego obiektu – mówił Radosław Kałużny, wielokrotny reprezentant Polski. Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję uczestniczyć w dużym wydarzeniu, jakim była inauguracja sztucznego oświetlenia. Prawdopodobnie, niektórzy mieszkańcy naszego miasta czekali na ten moment od 1949 roku. Dzisiejsze spotkania piłkarskie przy Wita Stwosza, budzą blask w oczach głogowian.
Hala Sportowa
Czy ktokolwiek z Państwa pamięta czasy gdy szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów rozgrywali swoje spotkania na głogowskiej hali wojskowej? Klimatu tamtych spotkań już nikt i nic nie odda. Owszem, SPR rozgrywał swoje spotkania przy pełnych trybunach, ale ile osób zdołały te trybuny pomieścić? Pięćdziesiąt? Sto?!
Dzisiejsza hala widowiskowa posiada 1300 miejsc siedzących, a wielokrotnie zdarzało się, że drugie tyle osób musiało zajmować te stojące. W 1998 roku, hala przy Wita Stwosza stała się najnowocześniejszą halą sportową w tej części kraju. Na jej parkiecie występują m.in. szczypiorniści SPR-u, siatkarze SPS-u czy chociażby amatorzy piłki halowej w Głogowie.
Baseny
Czy pamiętacie Państwo co znajdowało się na terenie dzisiejszych Basenów Odkrytych czy Pływalni Chrobry? Tak, w tym miejscu znajdowała się główna brama wjazdowa na targowisko miejskie, oraz żużlowy parking, z którego kurz i pył wielokrotnie podrażniał oczy zarówno kupujących jak i sprzedających.
Dziś znajduje się tam kompleks basenów odkrytych, z których podczas letnich upałów korzystają tysiące głogowian. Obok stoi bogato wyposażona Pływalnia Chrobry, na której można korzystać nie tylko z uroków wody, ale przede wszystkim jest to wysoce wyposażony salon odnowy biologicznej. Nowoczesny wygląd z całą pewnością przyciąga nie tylko mieszkańców Głogowa.
Jeszcze więcej
Co jakiś czas na obiektach sportowych pojawiają się nowe pomysły na zagospodarowanie terenów przyległych. W taki sposób powstał między innymi ogródek grillowy, który przeznaczony jest do organizowania imprez okolicznościowych, czy korty tenisowe które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W planach miasta jest również skate-park, który wstępnie miał powstać w okolicach Pływalni Chrobry. Miejsce tego obiektu jest jednak jeszcze nie przesądzone.
Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty nasuwają się podstawowe pytania. Czy to, że w naszym mieście mamy tak atrakcyjne miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych przekłada się na osiągane wyniki? Czy dzięki istniejącym warunkom głogowianie angażują swój wolny czas w rozwój fizyczny? A przede wszystkim. Czy wszyscy mieszkańcy naszego miasta mają jednakowy dostęp do tych obiektów?
Te pytania pozostawiamy do Państw interpretacji. Jeśli mają Państwo swoje zdanie na ten temat prosimy o udostępnianie go w komentarzach. My zapewniamy jednak, że temat “Obiektów Sportowych dla Wszystkim” nie zakończy się na tym artykule.