Głogowianie wygrali Memoriał

0
1165

W piątek i sobotę (3 i 4 sierpień) na Hali Widowiskowo-Sportowej rozegrany został XVIII Memoriał im. Ryszarda Matuszaka. Poza szczypiornistami z Głogowa w turnieju wzięli udział: Siódemka Miedź Legnica, Powen Zabrze i Zagłębie Lubin. Po pierwszym dniu nic nie zapowiadało, że zwyciężą głogowianie. Niespodzianki się zdarzają, oby w lidze częściej.

W pierwszym piątkowym pojedynku SPR podejmował lokalnego rywala z Lubina. Pierwsza odsłona zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem gości (11-16). W drugiej części głogowski zespół zdołał zniwelować straty, jednak Zagłębie dowiozło prowadzenie do końca, wygrywając 34-33.

SPR Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 33:34 (11:16)

SPR: Stachera, Kapela – Jankowski 4, Bednarek 2, Switala 7, Mochocki 4, Kuta 1, Łucak 5, Placzek 1, Wysokinski 4, Czekalowski, Scigaj 5, Chabior, Pawlak.

W drugim pojedynku legnicka Miedź nie sprostała zespołowi z Zabrza. Początek pojedynku należał do szczypiornistów Powenu. Legniczanie z minuty na minutę rozkręcali się, dzięki czemu wyrównali, a w pewnym momencie potrafili zbudować niewielką przewagę. Końcówka należała jednak zdecydowanie do Zabrzan, którzy zaprezentowali dużo lepszą wytrzymałość fizyczną, rzucając w końcówce bramkę za bramką.

NMC Powen Zabrze – Miedź Legnica 32:25 (14:13)

W sobotę, każdy z zespołów miał do rozegrania po dwa spotkania. W pierwszym pojedynku tego dnia naprzeciwko SPR-u wyszli goście z Zabrza. Głogowscy zawodnicy od początku narzucili swój styl gry i kontrolowali wynik praktycznie do ostatniej minuty. To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Świetnie spisywała się cała defensywa oraz obaj bramkarze. Dzięki dobrej grze zespołu, trener Markuszewski miał możliwość testowania głogowskiej młodzieży.

SPR Chrobry Głogów – NMC Powen Zabrze 30:21 (15:6)

SPR: Zapora, Stachera – Bednarek 1, Kuta 3, Świtała 5, Jankowski 4, Mochocki 5, Płaczek 1, Wysokiński 1, Łucak 1, Ścigaj 8, Czekałowski, Pawlak 1, Chabior.

Po dobrym pierwszym spotkaniu głogowianie nabrali skrzydeł. Kwestią czasu było już tylko ostatnie zwycięstwo z Miedzią Legnica. Chrobry okazał się lepszy o jedną bramkę, dzięki czemu mógł fetować zwycięstwo.

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych zbliża się wielkimi krokami. Sparingi Chrobrego z silnymi przeciwnikami, pomimo, że przegrane, mogą napawać optymizmem. Oby trener Markuszewski zdołał poukładać zespół do startu rozgrywek, aby mieszkańcy naszego miasta mieli powody do radości.