Projekt PLACES

0
1278

Mimo, iż nie dotyczy on bezpośrednio Głogowa, warto o inicjatywie wspomnieć. Projekt PLACES ma na celu stworzenie przez poszczególne miasta tzw. Lokalnych Planów Działania obejmujących ważne dla lokalnej społeczności tematy i obszary zainteresowania oraz wskazujących na wykorzystanie osiągnięć nauki i techniki do rozwiązywania lokalnych problemów. Temat może zainteresować szczególnie tych, którzy wyjechali do Wrocławia na studia.

Wrocław, wraz z sześćdziesięcioma ośmioma innymi miastami z całej Europy, bierze udział w czteroletnim, europejskim projekcie PLACES – Platform of Local Authorities and Communicators Engaged in Science, więcej informacji można uzyskać na stronie. Priorytetami dla Wrocławia przy tworzeniu Planu są takie zagadnienia, jak edukacja, nauczanie pozaszkolne, popularyzacja nauki, a także osiągnięcia naukowe Wrocławia i ich rozpowszechnianie, komercjalizacja wiedzy, kontakty nauki i biznesu. Realizacja Planu ma służyć mieszkańcom, dlatego opinia mieszkańców na temat propozycji do niego jest kluczowa i jest podstawą do weryfikacji Planu oraz do dalszych nad nim prac. -Właśnie dlatego organizujemy spotkanie z mieszkańcami naszego miasta poświęcone dyskusji nad tematyką i wstępną treścią Lokalnego Planu Działania dla Wrocławia, informuje Barbara Cader-Sroka, Koordynator PLACES we Wrocławiu. W dyskusji powinni wziąć udział obywatele, naukowcy, decydenci, przedstawiciele władzy, biznesu, instytucji kultury, mediów i innych zainteresowanych stron. Podczas spotkania swoje propozycje do Planu Działania dla Wrocławia zaprezentują i poddadzą pod dyskusję przedstawiciele między innymi Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zaprezentowany zostanie wykład na temat energetyki jądrowej oraz przeprowadzona będzie dyskusja o zaletach i wadach pozyskiwania energii tą drogą.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie zatytułowane “Projekt PLACES na DFN – konsultacje społeczne”, odbędzie się 25 września br. (wtorek) w godz. 14:30 – 18:30 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 14 w sali nr 145 w ramach XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wstęp wolny!