Policjanci uratowali życie człowieka

0
1186

Wczoraj (12 lutego) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzili akcje poszukiwawczą 76 – letniego mężczyzny. Mężczyzna został znaleziony po dwóch godzinach. Leżał w śniegu na terenie ogródków działkowych w Kulowie. 76 – latek był nietrzeźwy i miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Szybka reakcja głogowskich policjantów prawdopodobnie uratowała życie 76 – letniego mężczyzny.

76 – latek jest mieszkańcem Głogowa jednak wczoraj (12 lutego) przebywał na terenie swojej działki położonej w podgłogowskim Kulowie. Tam mężczyzna pił alkohol ze znajomymi. O jego zaginięciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zawiadomiły osoby, z którymi biesiadował. – Mężczyźni relacjonowali, że o godzinie 20.00 w pewnym momencie 76 – latek opuścił ich i oddalił się w nieznanym kierunku. Był nietrzeźwy. Mężczyźni opisywali, że poszukują go już ponad godzinę. W tym czasie warunki pogodowe znacznie się pogorszyły, a temperatura spadła poniżej zera stopni Celsjusza i zaczął padać śnieg – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Policjanci z zespołu wywiadowców i kryminalni sprawdzali teren. Użyto także psa tropiącego. Po godzinie poszukiwań na terenie sąsiednich ogródków działkowych policjanci odnaleźli mężczyznę. – 76- latek leżał w śniegu i miał oznaki poważnego wychłodzenia. Został przewieziony przez pogotowie do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy potwierdziło się, że jest nietrzeźwy i ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Gdyby nie został odnaleziony przez policjantów mogłoby dojść do tragedii – dodaje Bogdan Kaleta.

Jednak nie była to jedyna akcja głogowskich policjantów w tym dniu. Kilka godzin wcześniej policjanci w trakcie patrolu odnaleźli 67 – letniego, bezdomnego mężczyznę, który leżał na śniegu na terenie ulicy Południowej w Głogowie. Podobną sytuacje odnaleziono także na osiedlu Kopernika. – Również w tych przypadkach były to osoby nietrzeźwe, które przetransportowano do izby wytrzeźwień – mówi Bogdan Kaleta.