W sylwestra Głogów będzie rockowy

0
968

18-11-2012-rockowy-sylwester-plakatJuż za niecałe dwa tygodnie (31 grudnia) obchodzić będzie sylwestra, czyli noc, w której 2012 rok ustąpi nowemu 2013 roku. Tą noc można spędzić na różne sposoby. Cześć mieszkańców Głogowa zapewne wybierze się na bal do restauracji, cześć znajdzie się na domowych imprezach. Można także ze Stowarzyszeniem Turystyki i Rekreacji “Zwiedzak” wybrać się na sylwester na stoku lub w kinie Helios w Lubinie powitać Nowy Rok w czasie maratonu filmowego. Także Miejskie Centrum Kultury Mayday ma propozycje dla mieszkańców Głogowa. W tym roku sylwestra można spędzić na rockowo z laureatami Mayday Rock Festival. Główną gwiazdą tej sylwestrowej nocy będzie zespół Acid Drinkers.

Mocne gitarowe brzmienie, pogo i charakterystyczne wokale, a to wszystko w sylwestrową noc? Czemu nie. Na taki właśnie pomysł wpadł Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, który w tym roku organizuje Rockowego Sylwestra z Mayday Rock Festival. Zabawa odbędzie się w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday przy ulicy Perseusza 11. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30. Wśród atrakcji, które przygotowali organizatorzy dla mieszkańców Głogowa będzie: koncert Laureata Publiczności XVI Mayday Rock Festival, koncert Laureata Jury XVI MRF oraz koncert głogowskiego zespołu Factory. Gwiazdą rockowej, sylwestrowej nocy będzie zespół Acid Drinkers. Po północy odbędzie się ROCKOTEKA. Koniec zabawy planowany jest o godzinie 2.00 na ranem. Bilet na Rockowy Sylwester kosztuje 60 złotych od osoby.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższą sobotę (22 grudnia) odbędzie się trzeci i ostatni koncert eliminacyjny w ramach Mayday Rock Festival. Wśród ośmiu zespołów zostaną wybrane dwa, które zakwalifikują się do koncertu finałowego. Ten zaś odbędzie się 30 grudnia. Wtedy na scenie pojawią się wszystkie zespoły, które dostały się do finału. Z dwóch koncertów finałowych, które już się odbyły wyłoniono zespoły: Titanium z Ostrowa Wielkopolskiego, Amnezja z Warszawy, Fairy Tale Show z Ząbkowic Śląskich, Headup z Wrocławia oraz Envia z Poznania. W czasie finałowego koncertu (30 grudnia) zostanie wyłoniony Laureat Publiczności XVI Mayday Rock Festival oraz Laureat Jury XVI Mayday Rock Festival.