Medale i rekordy życiowe

0
709
dig

Trzy medale Mistrzostw Polski przywieźli łucznicy z Raszówki z odbywających się w Zgierzu Halowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Juniorów Młodszych.

W zawodach startowało 176 zawodników z 29 klubów, w tym 4 osobowa reprezentacja łuczników z Raszówki. Doskonale spisali się zawodnicy strzelający z łuków bloczkowych którzy zdobyli dwa medale w kategorii mężczyzn tj. Szymon Marczak zdobył srebrny medal a Maciej Radomski brązowy. Lecz największą niespodziankę sprawiła Magdalena Sieradzka, która wśród kobiet zdobyła tytuł drugiej Wicemistrzyni Polski w łukach olimpijskich eliminując w drodze do tego tytułu dwie reprezentantki Polski. Natomiast mikst Magdalena Sieradzka – Mateusz Musiatowicz był 25 na 50 mikstów w łukach olimpijskich

W połowie marca odbyły się także  w Głuchołazach  Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. W śród 210 zawodników z całej Polski startowała również czteroosobowa reprezentacja LZS SKS Raszówka. Mimo tego, że nie zdobyliśmy żadnego medalu to wszyscy zawodnicy z Raszówki poprawili swoje rekordy życiowe. Absolutny rekord pobiła Marta Janik, która swój najlepszy wynik poprawiła o ponad 60 punktów a Kuba Smaga o 40 pkt. Również swoje najlepsze wyniki poprawili Iza Kożewnikow i Kuba Wójcik, którzy w mikście (suma punktów zawodniczki i zawodnika) zajęli szóste miejsce. Najlepsze miejsce indywidualnie zajął Kuba Wójcik który był szesnasty w śród młodzików starszych i Iza Kożewnikow która była dwudziesta piata wśród młodziczek starszych.

Od 11 maja łucznicy rozpoczynają kwalifikacje do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łukach olimpijskich ( startują zawodnicy urodzeni w latach 2002/2003).