Porażka Chrobrego Głogów!

0
1146

21 maja o godzinie 17:30 Chrobry podejmował na stadionie przy ul. Wita Stwosza Promień Żary. Niestety podchodzący do meczu jako faworyci, gospodarze zawiedli i zostali pokonani 1:2.Przyzwyczajeni już do częstych zwycięstw kibice Chrobrego nie mogli chyba uwierzyć do końca w to, co się dzieje. Nasi zawodnicy stracili bramkę już w 18 minucie i mimo widocznej przewagi bardzo długo nie potrafili zamienić licznych sytuacji na gola. w 36 minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić zawodnik z Żar i wiele osób mogło pomyśleć, że już jest po meczu, a bramki dla Chrobrego to tylko kwestia czasu. Niestety-rozczarowali się.

Po usłyszeniu kilku ciepłych słów od trenera, piłkarze wyszli na drugą połowę z dodatkową motywacją, co poskutkowało bramką w 52 minucie. Nie spoczęli na laurach i atakowali dalej, ale nie potrafili wykorzystać 100-procentowych sytuacji. Dzieła zniszczenia dokonał w 90 minucie Kosman, który niespełna 4 minuty po wejściu na boisko przelobował źle ustawionego Zarembę z około 40 metrów.

Głogowscy kibice pokazali co myślą na temat zamykania stadionów i sektor najzagorzalszych kibiców świecił pustkami, a na podeście siedział…kaczor Donald. W końcówce kibice wrócili na swoje miejsca i pokazali, jak wygląda dobry doping.

Na 3 kolejki przed końcem rundy Chrobry stracił swoją przewagę i od Ilanki Rzepin dzieli nas już tylko 1 punkt. Awans miał być niemal pewny, a teraz czeka nas nerwówka. Tłumaczenie się presją moim zdaniem nie jest tutaj na miejscu-to jest 3 liga, a dawna 4. Z takim stadionem, infrastrukturą, zapleczem i kibicami górujemy w lidze i po prostu ten awans się należy. A presja? Skoro jest teraz to co będzie w 2 lidze?

Składy:

Chrobry: Zaremba – Herbuś, Sypień, Kotlarski, Suchecki, Bukraba, Waszkowiak (46 Molka), Kaczmarek (78 Filbier), Machaj M. (57 Hałambiec), Ochota, Ochmański (46 Stasiak).

Promień: Kowalczyk – Błoński, Hanclich, Kwiatkowski, Pańko, Piechowiak, Świdkiewicz, Arkuszewski (44 Piskuła), Gad, Bryjak (90 Skowron), Gałach (86 Kosman).