Trzy medale pływaczki Wankana Legnica podczas międzywojewódzkich mistrzostw!

0
1333

Pływacy klubu Wankan Legnica wzięli udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, które odbyły się w Nowej Rudzie. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Janusza Widomskiego wrócili z imprezy z trzema medalami. Wszystkie wywalczyła Milena Możdżan, która wygrała wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym.

Zawody w Nowej Rudzie były pierwszą rundą dla pływaków ze strefy lubuskiej i dolnośląskiej. Łącznie impreza przyciągnęła 215 młodych sportowców, którzy reprezentowali 20 klubów. Legniczanie zakończyli Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików z dorobkiem trzech medali. Wszystkie wywalczyła Milena Możdżan, która zaprezentowała wysokie umiejętności i zasłużenie stanęła na podium.

Podopieczna Janusza Widomskiego wygrała wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym, a także dorzuciła dwa srebra. Pierwsze wywalczyła na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, natomiast drugie na 200 metrów stylem zmiennym. Młoda pływaczka Wankana Legnica pobiła przy tym rekordy życiowe, a także rekord klubu.

W Nowej Rudzie wystąpiły też inne zawodniczki legnickiego klubu. Wprawdzie żadna z nich nie wywalczyła medalu, jednak poprawiły one swoje dotychczasowe rekordy, co z pewnością cieszy trenera Janusza Widomskiego. Gratulujemy udanego startu w zawodach!