Triathlon: Dziewiąte miejsce w debiucie Macieja Grembskiego

0
1507

Maciej Grembski zaliczył udany start w EuCO Susz Triathlon 2015. Reprezentant Centrum Sportowego Głogowski Triathlon zadebiutował na dystansie ½ Ironman i zakończył rywalizację na wysokim, dziewiątym miejscu. Po pierwszej części, jaką było pływanie, głogowianin był nawet liderem klasyfikacji.

W EuCO Susz Triathlon 2015 wystartowało blisko 500 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w różnych kategoriach. 23-letni Maciej Grembski wystartował na dystansie ½ Ironman, w skład którego wchodziło 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21 km biegu. Doskonała pierwsza część zawodów sprawiła, że głogowianin prowadził w klasyfikacji, utrzymując niewielką przewagę nad resztą stawki. Zawodnik Centrum Sportowego Głogowski Triathlon dobrze radził sobie też na rowerze, dzięki czemu do biegu przystąpił z szóstej pozycji.

– „Część kolarska na dystansie długim odbywała się w konwencji bez draftingu, czyli bez jazdy na kole. Odstęp między zawodnikami to co najmniej 10m. Na rowerze jechało mi się bardzo dobrze” – powiedział reprezentant Centrum Sportowego Głogowski Triathlon.

Problemy Macieja Grembskiego zaczęły się pojawiać podczas biegu. Ostatnie siedem kilometrów było dla naszego zawodnika bardzo męczące, a wyczerpujący wyścig sprawił, że po dotarciu na metę został podłączony pod kroplówkę. – „Ostatnia 7-kilometrowa pętla była istną mordęgą. Przez duże wyczerpanie i skurcze nóg zostałem podłączony pod kroplówkę” – skomentował.

Ostatecznie linię mety zawodnik Centrum Sportowego Głogowski Triathlon przekroczył z czasem 4 godziny, 12 minut i 54 sekundy. Dało mu to dziewiąte miejsce w kategorii OPEN oraz trzecie w kategorii wiekowej 18-24 lata. – „Biorąc pod uwagę poziom zawodów ze startu jak i z debiutu na tym dystansie jestem bardzo zadowolony. Zeszłoroczny zwycięzca z Susza uzyskał czas o 4min gorszy ode mnie co świadczy o bardzo wysokim poziomie i rozwoju tej dyscypliny w Polsce” – dodał na zakończenie. Zwycięzcą na dystansie długim został Marek Jaskółka, reprezentant Klubu Sportowego Biuro Podróży AS. Jego rezultat to 3 godziny, 59 minut i 33 sekundy. Szczecinianin był jedynym uczestnikiem wyścigu, który ukończył go z czasem poniżej czterech godzin.

Ósme miejsce w kategorii OPEN zajął inny reprezentant Centrum Sportowego Głogowski Triathlon, Dariusz Stach. Zawodnik ukończył rywalizację z czasem minimalnie lepszym od Grembskiego (4 godziny, 12 minut, 27 sekund), co pozwoliło mu na zajęcie trzeciej lokaty w kategorii wiekowej 30-34 lata. Zawodnikom Centrum Sportowego Głogowski Triathlon gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.