Siódemka Miedź Legnica przegrywa ostatni sparing przed ligą

0
1214

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica przegrali kontrolny mecz z Wolsztyniakiem Wolsztyn 24:22. Było to ostatnie spotkanie sparingowe przed startem pierwszoligowych rozgrywek. Inauguracja nowego sezonu ligowego już w najbliższą sobotę. Legniczanie zmierzą się na początek z Moto-Jelczem Oława (12 września, godz. 18:00).

Był to drugi sparing szczypiornistów Siódemki Miedź Legnica i Wolsztyniaka Wolsztyn. W legnickiej hali podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego wygrali 25:21 i wiele wskazywało na to, że będą górą także podczas rewanżu. Legniczanie prowadzili do przerwy dwoma trafieniami, na co zapracowali sobie dobrą postawą na parkiecie oraz kontrolowaniem przebiegu spotkania.

W drugiej połowie przewaga legniczan powiększała się i piętnaście minut przed końcem było 19:14. Wydawało się, że nic nie stanie na drodze do zwycięstwa, jednak końcówka meczu przebiegła pod dyktando gospodarzy i ostatecznie Wolsztyniak Wolsztyn zwyciężył 24:22. – „Trudno to sobie wyobrazić, ale w ostatnim kwadransie meczu nie zdobyliśmy bramki w kolejnych 15 akcjach! Zimny prysznic przed inauguracją sezonu nam nie zaszkodzi. Pokora i skromność zawsze się przydają” – mówił trener Piotr Będzikowski.

W Wolsztynie zespół Siódemki Miedź Legnica zagrał bez kontuzjowanych Roberta Szuszkiewicza i Adriana Stachurskiego. Tylko chwilę grał narzekający na uraz Bartosz Nastaj, natomiast w drugiej połowie kontuzji doznał Paweł Piwko. Nie są to dobre informacje przed zbliżającym się startem pierwszoligowych rozgrywek.

– „W przyszłą sobotę Nastaj i Piwko powinni być gotowi do gry. Gorzej jest z Szuszkiewiczem i Stachurskim. Musimy się liczyć z ich absencją” – dodał Będzikowski.

Wolsztyniak Wolsztyn – Siódemka Miedź Legnica 24:22 (11:13)

Siódemka Miedź Legnica: Mazur – Piwko 4, Płaczek 2, Mosiołek 4, Antosik 3, Majewski 4, Skiba 2, Nastaj 1, Czuwara 2, Wita, Cegłowski, J. Będzikowski.

Nowy sezon ligowy piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica zainaugurują w sobotę 12 września. Na początek czeka ich domowy pojedynek z beniaminkiem rozgrywek, Moto-Jelczem Oława. W sierpniu podopieczni Piotra Będzikowskiego grali z oławianami sparingowo. W hali przy ul. Lotniczej w Legnicy gospodarze wygrali wówczas 25:19. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotni wieczór.