Siódemka Miedź Legnica przed kolejnym trudnym wyjazdem

0
1292

W miniony weekend pierwszoligowi szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica wrócili na tarczy z Przemyśla, a już w najbliższą sobotę czeka ich kolejna trudna delegacja. Tym razem przed legniczanami znacznie bliższa wyprawa, bo do Oławy. Tamtejszy Moto-Jelcz zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli i ma na swoim koncie trzy punkty więcej niż podopieczni Piotra Będzikowskiego.

W Przemyślu zespół Siódemki Miedź Legnica wypadł naprawdę słabo. Legniczanie rozpoczęli ten mecz wyraźnie spięci i nieskoncentrowani, co wykorzystali gospodarze. Podopieczni Piotra Będzikowskiego pierwszą bramkę w meczu rzucili dopiero w dziesiątej minucie. Wówczas tablica wskazywała rezultat 5:0 na korzyść wicelidera pierwszej ligi.

Pierwszą połowę Czuwaj Przemyśl wygrał różnicą sześciu trafień (13:7). Po zmianie stron miejscowi nadal kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i nie dali sobie wydrzeć prowadzenia. W 42. minucie gospodarze mieli już dziesięć bramek zapasu. W końcówce legniczanie nieco zniwelowali straty, jednak nie było mowy o korzystnym rezultacie. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Siódemki Miedź Legnica 25:32.

– „Później nasza gra trochę uległa poprawie, ale na uzyskanie dobrego wyniku zwyczajnie nas nie było tego dnia stać. Nie mogło być jednak inaczej. Czuwaj to bardzo mocny zespół, który będzie się liczył w walce o 1. miejsce. A my musieliśmy w Przemyślu radzić sobie nie dość, że bez Roberta Szuszkiewicza to jeszcze Mateusza Płaczka, którego zmogła choroba. Środek naszej defensywy legł w gruzach” – ocenił Piotr Będzikowski.

W najbliższej kolejce legniczan czeka kolejna trudna przeprawa. Tym razem Siódemka Miedź pojedzie na wyjazdowe spotkanie z Moto-Jelczem Oława. Przeciwnik ma w swoim dorobku trzy punkty więcej niż ekipa z Legnicy i zajmuje miejsce tuż za podium. Początek spotkania w sobotę (3 grudnia) o godz. 18:00.

Czuwaj Przemyśl – Siódemka Miedź Legnica 32:25 (13:7)

Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 3, Lasak 4, Skiba 6, Cegłowski 3, Piwko 5, Kuta 2, Piróg 2, Antosik, Wita.