Rewanż za bolesne porażki. Termalica – Chrobry 1:2

0
876

Piłkarze pierwszoligowego Chrobrego Głogów pokazali charakter i odrobili bramkową stratę z pierwszej połowy, a co za tym idzie, wygrali wyjazdowe spotkanie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:1. Dla pomarańczowo-czarnych był to więc udany rewanż za bolesne porażki sprzed kilku lat.

Z Termalicą pomarańczowo-czarni zagrali na inaugurację sezonu 2014/2015. Chrobry Głogów był wówczas beniaminkiem I ligi i już na starcie zebrał solidne lanie, przegrywając 0:6. Później, na wyjeździe, zespół prowadzony wówczas przez Ireneusza Mamrota przegrał 0:3. Wspomnień z potyczek z tym rywalem głogowianie więc dobrych nie mieli, ale wczorajszy mecz poprawił nieco statystyki. Choć do przerwy niewiele na to wskazywało.

Pierwsza bramka we wczorajszym meczu padła w 37. minucie, a na listę strzelców wpisał się obrońca gospodarzy, Artem Putiwcew. Zawodnicy Grzegorza Nicińskiego przegrywali więc do przerwy i w tym momencie kontynuowali niechlubną serię z Termalicą.

Po zmianie stron Chrobry pokazał jednak wolę walki i ogromny charakter. Pierwszy tego efekt miał miejsce w 65. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Michał Borecki. Głogowianie ostatnie słowo powiedzieli osiem minut przed końcem, gdy na listę strzelców wpisał się Damian Kowalczyk. Dobra druga połowa sprawiła, że pomarańczowo-czarni odnieśli cenne zwycięstwo i wrócili do domu z kompletem punktów.

„ Wracamy w dobrych nastrojach. Trzy dni temu przegraliśmy i szukaliśmy szansy na odbicie się. Dziś nam się to udało i w ten mecz włożyliśmy bardzo dużo zdrowia. Przegrywaliśmy 0:1, dążyliśmy do wyrównania, później strzeliliśmy zwycięskiego gola drużynie, która ma naprawdę mocną kadrę.” – skomentował zwycięstwo trener Grzegorz Niciński.

Po jedenastu meczach Fortuna I Ligi pomarańczowo-czarni zajmują 10. miejsce z dorobkiem 15 punktów. Kolejny ligowy mecz 28 września przy Wita Stwosza ze Stomilem Olsztyn. Wcześniej, bo 25 września, Chrobry zagra pucharowy mecz w Głubczycach z czwartoligową Polonią.

TERMALICA NIECIECZA – CHROBRY GŁOGÓW 1:2 (1:0)

1:0 Putivtsev 37

1:1 Borecki 65

1:2 Kowalczyk 82

TERMALICA NIECIECZA: Trela – Szymonowicz, Szarek, Putivtsev, Grzelak, Skóraś, Kupczak, Stefanik (70. Purece), Jovanovic (84. Kiełb), Gergel, Gutkovskis (72. Misak).

CHROBRY GŁOGÓW: Abramowicz – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Ratajczak, Mandrysz (7. Zejdler), Pawlik, Machaj (53. Napolov), Borecki, Maćkowski (74. Nowicki), Kowalczyk.

ŻÓŁTE KARTKI: Purece – Ratajczak, Zejdler.

SĘDZIA: Robert Marciniak (Kraków).