Porażki piłkarzy i piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin

0
1636

Gorycz porażki musieli przełknąć piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin, którzy w miniony weekend przegrali wyjazdowy mecz PGNiG Superligi Mężczyzn z Górnikiem Zabrze 30:32. Wynik ten sprawił, że lubinianie oddalili się od udziału w fazie play-off. W Nowym Sączu poległy natomiast zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin, co sprawiło, że spadły one na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin nie jechali do Zabrza w roli faworytów, jednak mimo to postawili gospodarzom trudne warunki. Niemal przez całe spotkanie toczyła się wyrównana walka na parkiecie, a żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi bramkowej. Do szatni lepsi byli szczypiorniści Górnika, którzy prowadzili 15:13.

Po zmianie stron nadal przeważali miejscowi, którzy utrzymywali dość bezpieczną przewagę. Lubinianie z czasem zaczęli odrabiać straty i udało im się zniwelować dystans do szczypiornistów z Górnego Śląska. W ostatnich dziesięciu minutach ekipa z Lubina sprawiała lepsze wrażenie, jednak nie wystarczyło to do wywalczenia choćby remisu.

Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin 32:30 (15:13)

Górnik: Kicki, Witkowski – Niedośpiał 2, Daćko 4, Tomczak 6, Gromyko 2, Piątek, Buszkow 9, Tatarincew 1, Gliński 5, Ścigaj 1, Adamuszek 2.

MKS Zagłębie: Małecki, Szamryło – Stankiewicz 3, Gumiński 3, Przysiek, Kużdeba 7, Marciniak 1, Macharaszwili 1, Szymyślik 3, Wolski, Krieger 4, Gudz, Bartczak 5, Pietruszko, Skrzyniarz, Dżono 3.

Bez punktów do Lubina wróciły również podopieczne Bożeny Karkut, które rywalizowały na parkiecie w dalekim Nowym Sączu. Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin, po przegranej z MKS-em Selgros Lublin, tym razem musiały uznać wyższość Olimpii-Beskid. Porażka ta sprawiła, że „Miedziowe” utraciły trzecie miejsce w ligowej tabeli na rzecz Startu Elbląg.

Lubinianki prowadziły do przerwy jednym trafieniem, schodząc do szatni przy stanie 13:12. Po zmianie stron więcej z gry miały jednak miejscowe, które pokazały się z dobrej strony w końcówce spotkania i trzy minuty przed końcem prowadziły 27:22. Zawodniczki z Dolnego Śląska odpowiedziały tylko jednym trafieniem i komplet punktów został w Nowym Sączu.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Metraco Zagłębie Lubin 27:23 (12:13)

Olimpia: Sach, Szczurek – Leśniak, Stelmakh, Płachta, Figiel, Lesik, Olejarczyk, Stokłosa, Smbatian, Nocuń, Janik, Golec.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Załęczna 2, Semeniuk 3, Obrusiewicz 5, Paluch 2, Premović 3, Wiertelak 1, Walczak, Marić 4, Jochymek 1, Milojević 1.

Kolejny mecz piłkarki ręczne z Lubina rozegrają 2 marca na własnym parkiecie przeciwko KPR Ruchowi Chorzów. Panowie trzy dni później staną do walki o punkty na parkiecie w Opolu.