Piłka nożna: Polkowiczanie liderem trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej!

0
1294

Piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice pokonali w meczu 6. kolejki Budowlanych Lubsko 4:1 i objęli prowadzenie w tabeli trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Bramki dla polkowiczan zdobywali Maciej Bancewicz (dwie), Krzysztof Drzazga oraz Karol Fryzowicz. Po sześciu meczach, podopieczni Jarosława Pedryca zgromadzili na swoim koncie piętnaście punktów.

Niedzielne spotkanie toczyło się w niezbyt komfortowych warunkach atmosferycznych. Niska temperatura oraz mocno padający deszcz nie przeszkodził jednak polkowiczanom w rozegraniu dobrego spotkania i strzeleniu czterech bramek Budowlanym Lubsko. Już w 13. minucie sygnał do ataku dał najlepszy snajper KS KGHM Zanam Polkowice, Krzysztof Drzazga, który pokonał bramkarza gospodarzy. W 34. minucie prowadzenie podwyższył Karol Fryzowicz i do przerwy polkowicki zespół prowadził dwoma trafieniami.

Po zmianie stron zaatakowali gospodarze. Budowlani Lubsko dążyli do odrabiania strat i szybko zdobyli kontaktową bramkę. W 51. minucie bramkarza polkowiczan pokonał Adrian Jeremicz i było już tylko 2:1. Radość i nadzieja na korzystny wynik dla gospodarzy nie trwała jednak długo. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Maciej Bancewicz i podopieczni Jarosława Pedryca ponownie mieli dwa gole przewagi. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 79. minucie i ostatecznie polkowiczanie wygrali 4:1.

Po sześciu kolejkach, piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice mają na swoim koncie piętnaście punktów i są liderem trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Zawodnicy Jarosława Pedryca mają obecnie jeden punkt przewagi nad rezerwami Miedzi Legnica oraz Ślęzą Wrocław. W najbliższej serii gier rywalem polkowiczan będzie właśnie zespół z Wrocławia. Lider zagra z trzecim zespołem w sobotę 12 września na stadionie w Polkowicach. Tydzień później dojdzie do kolejnego spotkania na szczycie ligowej tabeli. Tym razem polkowiczanie pojadą do Legnicy na mecz z drugim zespołem Miedzi. Zapowiadają się bardzo ważne dwa tygodnie dla drużyny Jarosława Pedryca, w który rozegra ona spotkania z zespołami z czołówki ligowej tabeli.

Najlepszym strzelcem trzecioligowych rozgrywek dolnośląsko-lubuskich jest Krzysztof Drzazga, autor siedmiu trafień. Cztery gole ma na swoim koncie Maciej Bancewicz, a dwukrotnie trafiał Karol Fryzowicz.

Budowlani Lubsko – KS KGHM ZANAM Polkowice 1:4 (0:2)
Bramki dla KS KGHM ZANAM Polkowice: Drzazga 13, Fryzowicz 34, Bancewicz 53, 79

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina, Szymik, Karmelita (70. Kasiński), Galas, Szuszkiewicz (88. Surożyński), Bancewicz, Fryzowicz (88. Karpiński), Drzazga (88. Rybarczyk)