PGNiG Superliga Mężczyzn: SPR Chrobry Głogów zacznie w Opolu

0
1202
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-50

W sobotę 5 września o godz. 18:00 szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów rozegrają pierwszy mecz w nowym sezonie PGNiG Superligi Mężczyzn. Głogowski zespół powalczy o punkty na terenie beniaminka, Gwardii Opole. Sobotni rywal głogowian wygrał pierwszoligowe rozgrywki (grupa B) nie tracąc ani jednego punktu. Zapowiada się interesujące spotkanie.

PE Gwardia Opole powraca do PGNiG Superligi Mężczyzn po roku przerwy. Opolski zespół rywalizował w poprzednim sezonie na pierwszoligowych parkietach i w wielkim stylu powrócił do elity. Sobotni przeciwnik SPR Chrobrego Głogów wygrał wszystkie 26 spotkań w sezonie 2014/2015 i na finiszu rozgrywek uzyskał aż siedemnaście punktów przewagi nad drugą w tabeli Siódemką Miedź Legnica.

Swój ostatni sezon w PGNiG Superlidze Mężczyzn opolanie rozpoczynali dwa lata temu. Rozgrywki 2013/2014 zespół Gwardii zakończył na przedostatnim, jedenastym miejscu i musiał pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową. Do przedłużenia szans na uratowanie miejsca w elicie, sobotniemu rywalowi głogowian zabrakło jednego punktu. Jedno oczko więcej na swoim koncie zgromadził bowiem Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który rywalizował w barażach.

W połowie lipca pojawiła się informacja o problemach finansowych i zaległych wypłatach dla zawodników Gwardii Opole. Mimo niepokojących informacji, opolski zespół celuje w „ósemkę” PGNiG Superligi Mężczyzn, co wielokrotnie podkreślał prezes klubu, Janusz Maksym. Pomóc w tym mają nowi zawodnicy, którzy zasilili kadrę Gwardii w przerwie między rozgrywkami. Nowymi nabytkami gwardzistów zostali czterej rozgrywający: Nikola Kedzo, Ivan Milas, Antoni Łangowski oraz Karol Cichocki, obrotowy Mindaugas Tarcijonas oraz bramkarz Emir Taletović, awaryjnie sprowadzony w miejsce zakontraktowanego wcześniej Sebastiana Suchowicza.

Gwardia Opole letni okres przygotowawczy zakończyła sparingiem ze Śląskiem Wrocław. W planach było rozegranie dwumeczu, jednak z powodu problemów kadrowych dolnośląskiej drużyny, rozegrano tylko jedno spotkanie. W nim zdecydowanie lepsi okazali się gwardziści, którzy pokonali wrocławian 30:17. Wcześniej podopieczni Rafała Kuptela rywalizowali m.in. z Azotami Puławy, Górnikiem Zabrze czy dwukrotnie Zagłębiem Lubin. Bilans kontrolnych gier szczypiornistów Gwardii Opole to 3 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki (bramki 226:223).

Dwa dni przed startem ligowych rozgrywek (czwartek) w Kawiarni Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem odbyła się prezentacja drużyny SPR Chrobrego Głogów. Prezes klubu, Katarzyna Zygier zapowiedziała, że celem głogowskiego zespołu jest co najmniej piąte miejsce w ligowej tabeli. – “Naszym sukcesem będzie, jak w każdym meczu będziemy walczyć i demonstrować piękną grę. Przyciągniemy fanów i ci kibice będą z nas zadowoleni” – dodał trener Piotr Zembrzuski.

PE Gwardia Opole – SPR Chrobry Głogów, 5 września, godz. 18:00.