Pewne zwycięstwo Chrobrego Głogów w Kluczborku. Awans do 1/16 finału Pucharu Polski

0
1268

Piłkarze Chrobrego Głogów odnieśli pewne zwycięstwo w meczu I rundy Pucharu Polski. Głogowianie wygrali wyjazdowe spotkanie z MKS-em Kluczbork 3:0, dzięki czemu zapewnili sobie udział w 1/16 finału rozgrywek. Bohaterem meczu był Przemysław Trytko. Nowy napastnik pomarańczowo-czarnych zdobył dwie bramki w swoim oficjalnym debiucie w barwach głogowskiej drużyny.

Mecz w Kluczborku był dla Chrobrego Głogów pierwszym w nowej edycji Pucharu Polski. MKS pokonał w rundzie wstępnej czwartoligowy Gryf Słupsk (4:2), natomiast w kolejnym spotkaniu podejmował na swoim terenie pierwszoligowca z Głogowa. W przeszłości pomarańczowo-czarni kilkukrotnie musieli uznać wyższość rywala, jednak w sobotniej konfrontacji to oni uchodzili za faworyta. Oba zespoły rywalizowały o punkty w poprzednim sezonie, jednak MKS ostatecznie pożegnał się z zapleczem Ekstraklasy i do sobotniego meczu przystępował jako drużyna drugoligowa.

Mecz w Kluczborku był oficjalnym debiutem trenera Grzegorza Nicińskiego na ławce Chrobrego Głogów. Ponadto swoje pierwsze występy zaliczyli sprowadzeni tego lata zawodnicy. Najlepiej z nich wypadł Przemysław Trytko. Były napastnik Arki Gdynia dwukrotnie znalazł sposób na bramkarza gospodarzy, rozpoczynając swoją przygodę z pomarańczowo-czarnymi dokładnie w taki sam sposób jak przed dwoma laty Maciej Górski.

Trytko otworzył wynik spotkania w 26. minucie skutecznie wykonując rzut karny. Dwanaście minut później snajper Chrobrego wykorzystał dogodną okazję i pomarańczowo-czarni prowadzili już 2:0. Wynik spotkania ustalił w 57. minucie Łukasz Szczepaniak. Zawodnik ten, podobnie jak asystujący Napolov, pojawił się na boisku w drugiej połowie, około 120 sekund przed wpisaniem się na listę strzelców!

Chrobry rozpoczął sezon 2017/2018 w mocnym stylu. Losowanie par 1/16 finału PP odbędzie się w najbliższy wtorek. Na tym etapie rozgrywek do gry wkraczają zespoły z Lotto Ekstraklasy, stąd też pomarańczowo-czarni mają szansę na wylosowanie rywala z najwyższej krajowej półki. Kilka dni później, 29 lipca, głogowianie zainaugurują rozgrywki Nice 1 Ligi. Przy WS3 zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

MKS KLUCZBORK – CHROBRY GŁOGÓW 0:3 (0:2)
0:1 Trytko 26 (k)