Ośmiobramkowe zwycięstwo SPR Chrobrego Głogów nad PGE Stalą Mielec

0
1251

Dwa punkty zostały na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka. SPR Chrobry Głogów wygrał spotkanie 21. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z PGE Stalą Mielec 35:27 i z dorobkiem 21 punktów zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. O wyniku sobotniej rywalizacji zadecydowała bardzo dobra końcówka w wykonaniu głogowian.

Zanim obie drużyny rozpoczęły rywalizację o ligowe punkty, minutą ciszą uczczono pamięć zmarłego niedawno trenera Zenona Łakomego, który w przeszłości związany był z głogowskim klubem. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów byli zdecydowanym faworytem konfrontacji z ekipą z Podkarpacia, jednak kolejny raz potwierdziło się, że mecze z drużynami z dolnych rejonów tabeli bywają bardzo trudne.

Mecz rozpoczął się lepiej dla gości. Szczypiorniści z Mielca wykorzystali chaos w grze głogowian i już po pięciu minutach prowadzili 3:0. Trener Piotr Zembrzuski zmuszony był poprosić o czas, a chwilę później pierwszą bramkę dla SPR Chrobrego zdobył Adam Babicz.

Piłkarze ręczni PGE Stali Mielec przez długi czas utrzymywali korzystny dla siebie rezultat, utrzymując przewagę 2-3 bramek. W 16. minucie na parkiecie pojawił się powracający po kontuzji kołowy Bartosz Jurecki, natomiast kilka minut później gospodarze doprowadzili do remisu 10:10. 180 sekund przed końcem pierwszej połowy bramka Ignacego Bąka wyprowadziła drużynę na pierwsze w tym meczu prowadzenie, jednak do szatni w lepszych nastrojach schodzili przyjezdni, którzy prowadzili 15:14.

Po zmianie stron szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów zaczęli przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, jednak dopiero ostatni kwadrans wyglądał tak, jak życzyliby sobie tego wszyscy związany z głogowskim handballem. Przewaga zespołu Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego była coraz większa, a bardzo dobra skuteczność pozwoliła na zakończenie meczu z ośmiobramkową przewagą. Ostatecznie drużyna z Głogowa wygrała 35:27 i zajmuje aktualnie 5. miejsce w ligowej tabeli. 12 marca głogowska drużyna zagra derbowe spotkanie w Lubinie.

Chrobry Głogów – PGE Stal Mielec 35:27 (14:15)

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 1, Pawłowski, Płócienniczak 3, Świtała 7, Sadowski 2, Bąk 3, Babicz 7, Gujski 2, Tylutki 1, Sobut 1, Biegaj 3, Kandora, Kubała 1, Jurecki 4.
Kary: 6 min.
Karne: 4/4.

PGE Stal: Nikolić, Lipka, Łukawski – Krępa 2, Janyst 7, Wypych, Gasin, Kłoda, Kyrylenko 3, Dementew 5, Krygowski 3, Damian 1, Davidovic 4, Krzysztofik 2.
Karne: 3/3.

Kary: Chrobry 6 min. (Płócienniczak, Kandora, Tylutki – po 2 min.); Stal 6 min. (Davidović, Krępa, Kłoda – po 2 min.).
Sędziowie: Michał Kopiec (Siemianowice Śląskie), Marcin Zubek (Bytom).
Widzów: 1 100.