Miejsca na podium młodych zawodniczek Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

0
1387

Udane występy mają za sobą młode zawodniczki reprezentujące Głogowskie Towarzystwo Tenisowe. Trzecie miejsce podczas zawodów w Pobiedziskach zajęła Oliwia Saprun, natomiast Adrianna Kluska okazała się bezkonkurencyjna w turnieju o Puchar Krzyckiego Klubu Tenisowego we Wrocławiu. To kolejne już w ostatnim czasie miejsca na podium wywalczone przez reprezentantów GTT.

Oliwia Saprun rywalizowała w Pobiedziskach w dniach 24-25 września, kiedy rozgrywano turniej WTK do lat 18. W zawodach wzięło udział trzynaście zawodniczek, a głogowianka zakończyła zmagania na wysokim trzecim miejscu. Zawodniczka Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wygrała wszystkie cztery mecze w grupie, a następnie poległa w półfinale, w którym zmierzyła się z triumfatorką całego turnieju, Zuzanną Krygier. W meczu o trzecie miejsce uczennica II LO w Głogowie pokonała Liliannę Majchrzak 7-5, 6-4 i stanęła na najniższym stopniu podium, co jest najlepszym wynikiem tenisistki w obecnym sezonie.

Zwycięstwo we Wrocławiu wywalczyła natomiast Adrianna Kluska, która rywalizowała w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów o Puchar Krzyckiego Klubu Tenisowego. Zawodniczka GTT została rozstawiona z numerem 5, dzięki czemu w pierwszej rundzie otrzymała wolny los. Pierwszy mecz głogowianka rozegrała z Salomeą Jasiczek ze Spartakusa Wrocław, wygrywając 6-2, 6-3. Później tenisistka z Głogowa pokonała Karolinę Skowrońską 7-6 (9-7), 6-1, dzięki czemu awansowała do finału. W nim okazała się lepsza od Kamili Ostrowskiej, z którą wygrała ostatecznie 6-1, 6-1. Świetny występ Adrianny Kluski sprawił, że młoda tenisistka została powołana do kadry Dolnego Śląska!

Młodym zawodniczkom GTT gratulujemy udanych startów i miejsc na podium. Ciężka praca na treningach ma swoje przełożenie na wyniki osiągane w zawodach, co z pewnością daje powody do zadowolenia i motywację do dalszej gry!

Tenisowe zakończenie sezonu

W najbliższy weekend na głogowskich kortach odbędzie się tenisowe zakończenie sezonu. W zmaganiach organizowanych przez Głogowskie Towarzystwo Tenisowe udział wziąć mogą chłopcy i dziewczęta do lat 14 i 18. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju i spróbowania swoich sił na korcie! Poniżej wszystkie potrzebne informacje dotyczące zawodów.

ZAPISY – 1.10.2016 (sobota )

Dziewczęta i chłopcy do 14 lat godz. 8:45 do 9:00

Dziewczęta i chłopcy do 18 lat godz. 13:45 do 14:00

Dyrektor turnieju: Andrzej Kulhawik tel. 603 62 61 44, e-mail: andrzejlift@tlen.pl

Kierownik turnieju: Damian Szczepanowski  tel. 790 632 444

Sędzia turnieju: Białek Łukasz tel. 509 695 603