Miedź Legnica wygrała w Siedlcach. Zmiana terminu meczu w Zabrzu

0
1418

Pewne zwycięstwo w meczu 16. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi odniósł zespół Miedzi Legnica. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozbili Pogoń Siedlce 4:0, dzięki czemu dopisali kolejne punkty do swojego konta. Wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy, który pokonał własnego bramkarza. Później strzelali już zawodnicy Miedzi i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem.

W 28. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Garguła. Piłkę głową uderzał Wojciech Łobodziński, ale ta po drodze odbiła się jeszcze od zawodnika Pogoni Siedlce i dopiero wpadła do bramki. Do szatni Miedź Legnica schodziła więc z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron dobrą okazję mieli gospodarze, jednak nie potrafili zamienić jej na bramki. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 57. minuty gry.

Na 2:0 trafił Damian Rasak, który zamknął akcję z prawej strony pola karnego. Mocny strzał zawodnika Miedzianki zaskoczył golkipera Pogoni i podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podwyższyli prowadzenie. Trzynaście minut przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się Łobodziński, który przelobował bramkarza miejscowych. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Paul Batin. Wykorzystał on dogranie Forsella i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

– „Bardzo agresywna gra gospodarzy przez pierwsze 15-20 minut mogłaby nam przysporzyć problemy, gdybyśmy nie odpowiedzieli tym samym. Musieliśmy w pewnych momentach grać na wyniszczenie i za to dziękuję zawodnikom. Strzeliliśmy bardzo ładne bramki. Zwycięstwo jest zasłużone” skomentował trener Miedzi, Ryszard Tarasiewicz.

Wygrana w Siedlcach dała piłkarzom z Legnicy awans na czwarte miejsce w tabeli. Zespół ma aktualnie w swoim dorobku 24 punkty i traci pięć oczek do trzeciego Zagłębia Sosnowiec. W najbliższej kolejce drużyna trenera Tarasiewicza zagra w Nowym Sączu, natomiast później pojedzie do Zabrza. – „W związku z planowaną transmisją telewizyjną w Polsacie Sport zmianie uległ termin meczu 18. kolejki 1 ligi pomiędzy Górnikiem Zabrze a Miedzią Legnica. Spotkanie w Zabrzu, planowane pierwotnie na sobotę, zostanie rozegrane w niedzielę 20 listopada o godz. 17.45” – czytamy na oficjalnej stronie legnickiego klubu.

POGOŃ SIEDLCE – MIEDŹ LEGNICA 0:4 (0:1)

Bramki: Jędrych (28-sam.), Rasak (57), Łobodziński (77), Batin (90). Żółte kartki: Bakdur, Gołebiewski, Misztal, Burkhardt oraz Daniel. Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 1600.

POGOŃ: Misztal – Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła, Demianiuk (77. Świerblewski), Burkhardt (79. Sulejmani), Makowski, Bajdur, Tomasiewicz, Gołębiewski (58. Kurbiel).

MIEDŹ: Kapsa – Bartczak, de Amo, Midzierski, Trifonov (65. Gorskie), Daniel, Garguła (90. Batin), Rasak, Forsell, Rybicki (72. Łuszkiewicz), Łobodziński.