Lehman: Być może lepiej wyjść z sekcji krajowej niż się za nią wstydzić

0
2770
Link do TVN: https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/strajk-nauczycieli-solidarnosc-zadowolona-z-propozycji-rzadu,924702.html. Zadzwoniła z poparciem komisja Lódź Widzew. Jeszcze ostrzejsze stanowisko przyjęła Sekcja z Olsztyna (w załączeniu). Warto oglądać TVN24 dzisiaj (poniedziałek) o 20.30, gdzie ma być spory reportaż o naszej organizacji i jej stanowisku. Zebranie KM dziś o 17. Omówimy sprawy strajkowe. Ludwik Lehman

Wg przewodniczącego głogowskiej Solidarności, porozumienie Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania „Solidarności” z Rządem czytane w oderwaniu od kontekstu jest całkiem niezłe:

  1. Podwyżka w tym roku 15% (styczeń do stycznia, tylko 8% rok do roku)
  2. Powrót do poprzednich terminów awansu i zasad oceny
  3. Co najmniej 300 zł za wychowawstwo
  4. Pieniądze na dodatkowe godziny (tzw. karciane)
  5. Wynagrodzenia nauczycieli od następnego roku powiązane ze
  6. średnią krajową.

Styl osiągnięcia tego porozumienia był – niestety – obrzydliwy. Niejasne jest, co od następnego roku (pkt 1e). Wymaga to pełnej mobilizacji całego środowiska od jesieni. Jedność środowiska jest bezcenna. Starajmy się jej nie zniszczyć, choć to może graniczyć z cudem. – mówi Ludwik Lehman, przewodniczący głogowskiej Solidarności.

Warto strajkować w poniedziałek i wtorek, by pokazać tę jedność. A dalej? Prawie na pewno Rząd już teraz nie ustąpi. Trzeba będzie naciskać później. Pamiętajmy, że trzeba zachować siły na jesień, zimę. – dodaje Lehman.

Proksa musi odejść – ten postulat zachowuje ważność. Być może lepiej wyjść z sekcji krajowej niż się za nią wstydzić. – mówi dosadnie przewodniczący głogowskiej Solidarności.

Rozdźwięk wywołany listem głogowskiej Solidarności odbił się echem w kraju. Temat został poruszony w telewizji TVN: https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/strajk-nauczycieli-solidarnosc-zadowolona-z-propozycji-rzadu,924702.html. Do głogowskiej Solidarności zadzwoniła z poparciem komisja Łódź Widzew. Jeszcze ostrzejsze stanowisko przyjęła Sekcja z Olsztyna:

Warto oglądać TVN24 dzisiaj (poniedziałek) o 20.30, gdzie ma być spory reportaż o głogowskiej Solidarności i jej stanowisku.

Jeszcze dziś o g. 17 ma się odbyć zebranie KM gdzie zostaną omówione sprawy strajkowe.