KS KGHM Zanam Polkowice lepszy w derbach regionu

0
1278

W spotkaniu 14. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice zwyciężyli w derbach regionu z rezerwami Zagłębia Lubin 2:1. Bramki dla polkowiczan zdobywali Krzysztof Drzazga oraz Rafał Karmelita. Wygrana ta sprawiła, że zespół Jarosława Pedryca zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli, drugi zespół Zagłębia jest natomiast czternasty.

Derbowy pojedynek – pomimo sporej różnicy miejsc w ligowej tabeli – był bardzo wyrównany. Obie drużyny podeszły do tego meczu bardzo skoncentrowane, a walka toczyła się głównie w środkowych rejonach boiska. Siłę lubińskiej drużyny z pewnością podnieśli zawodnicy, którzy mają za sobą występy w ekstraklasie. W meczu z polkowiczanami zagrali m.in. Filip Jagiełło, Eryk Sobków czy Jarosław Jach.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa derbowej konfrontacji zakończy się bezbramkowo, w 45. minucie polkowiczanie wyszli na prowadzenie. Autorem trafienia był Krzysztof Drzazga, który minął kilku obrońców Miedziowych i skierował futbolówkę do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Zagłębia II Lubin, efektem czego był gol strzelony w 54. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Eryk Sobków i spotkanie zaczęło się od nowa. Podopieczni Jarosława Pedryca dążyli do ponownego objęcia prowadzenia i dokonali tego po dziesięciu minutach. Strzałem z osiemnastu metrów popisał się Rafał Karmelita. Golkiper rezerw Zagłębia był bezradny i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie.

W 80. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Filip Jagiełło. Polkowiczanie mieli jeszcze okazję do tego, by podwyższyć stan rywalizacji, ale niecelnie uderzał Krzysztof Drzazga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS KGHM Zanam Polkowice 2:1.

Po rozegraniu czternastu spotkań, podopieczni trenera Jarosława Pedryca zgromadzili na swoim koncie 28 punktów. Liderem rozgrywek jest Górnik Wałbrzych, który wyprzedza polkowiczan o cztery oczka. Kolejnym rywalem drużyny z Polkowic będą Karkonosze Jelenia Góra (31 października). Na swój stadion zespół powróci w weekend 7-8 listopada, kiedy zmierzy się z Piastem Karnin.

KGHM ZANAM Polkowice – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)
Bramki: Drzazga 45, Karmelita 64 – Sobków 54

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Fryzowicz, D. Wacławczyk, K. Wacławczyk, Drzazga (90. Kasiński), Szuszkiewicz (81. Galas), Bancewicz (90. Karpiński), Famulski (62. Karmelita), Dziedzina, Sworacki.

Zagłębie II Lubin: M. Nowak – J. Nowak, Jończy, Jach, Oko (71. Błąd), Masternik, Jagiełło, Żyra, Żmijewski, Andrzejczak, Sobków (67. Siemaszko).