Koszykarki UKS Ekonoma Legnica przegrały we własnej hali

0
1456

Nieudany mecz mają za sobą koszykarki drugoligowego UKS Ekonoma Legnica, które przegrały na własnym parkiecie z Pompax Tęczną Leszno 55:57. Podopieczne trenera Marka Marcinkiewicza nie będą miały dobrych wspomnień z tego spotkania, a porażkę mogą zawdzięczać słabej grze i prostym błędom, których się nie ustrzegły.

Już pierwsza kwarta sobotniego meczu była zwiastunem słabszej dyspozycji legniczanek. Koszykarki UKS Ekonoma zostały zdominowane przez zespół z Leszna i przegrały pierwszą kwartę 9:16. W drugiej kwarcie gospodynie poprawiły swoją grę, prezentując się lepiej zarówno w defensywie, jak i ataku. Postawa w drugiej odsłonie sprawiła, że legniczanki schodziły na przerwę przegrywając zaledwie dwoma punktami. Tablica wskazywała wówczas wynik 33:31 na korzyść leszczynianek.

W trzeciej kwarcie gospodynie wyszły na prowadzenie. Mogło się wówczas wydawać, że podopieczne Marka Marcinkiewicza pójdą za ciosem i zdominują koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Nic bardziej mylnego. Na parkiecie toczyła się zacięta walka o każdą piłkę, a młody zespół z Leszna nie zamierzał odpuszczać. Nieco ponad dwie minuty przed końcem spotkania, zawodniczki UKS Ekonoma Legnica prowadziły 52:47 i były o krok od wywalczenia dwóch punktów.

Ostatnie sekundy upłynęły jednak pod dyktando przyjezdnych. Legniczanki musiały sobie radzić bez najskuteczniejszej Joanny Plizgi, która została ukarana za piąte przewinienie. Gospodynie zupełnie nie poradziły sobie bez swojej najlepszej zawodniczki i dały się dogonić, a następnie przegonić wielkopolskiej ekipie. Ostatnie sekundy meczu sprawiły, że Pompax Tęcza Leszno zwyciężyła całe spotkanie 57:55.

Legniczanki mogą mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Podopieczne trenera Marka Marcinkiewicza miały zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, jednak w samej końcówce dały się zdominować i ostatecznie komplet oczek powędrował do Leszna. –Zagraliśmy słabo. To bardziej my przegraliśmy, niż Tęcza wygrała!” – powiedział po meczu prezes Ekonoma, Arkadiusz Zyga.

W ligowej tabeli legniczanki zajmują aktualnie pozycję wicelidera. Na najwyższej lokacie plasuje się UKS Lider Swarzędz, natomiast podium zamyka KSK Stal Brzeg. To właśnie ten zespół będzie najbliższym rywalem koszykarek Marka Marcinkiewicza.

UKS EKONOM LEGNICA – POMPAX TĘCZA LESZNO 55:57 (9:16, 22:17, 15:12, 9:12).