KGHM Zagłębie Lubin wygrywa dolnośląskie derby we Wrocławiu

0
1393

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wywalczyli komplet punktów w dolnośląskich derbach, które rozegrano na stadionie Śląska Wrocław. Bramki dla podopiecznych Piotra Stokowca strzelali Łukasz Piątek oraz Jarosław Kubicki. Zwycięstwo w stolicy Dolnego Śląska sprawiło, że lubinianie mają na swoim koncie 37 punktów i zajmują aktualnie szóste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Derbowa konfrontacja ułożyła się dla lubinian lepiej niż mogli sobie to zaplanować. Już w 1. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy Mariusz Pawełek, co natychmiastowo wykorzystał Łukasz Piątek. Zawodnik „Miedziowych” skierował futbolówkę do bramki i przyjezdni cieszyli się z szybko objętego prowadzenia!

Wrocławianie długo nie mogli się pozbierać po straconej bramce. Wprawdzie próbowali zbliżyć się pod bramkę KGHM Zagłębia Lubin, jednak ich ataki były bardzo niemrawe i nie zagrażały przyjezdnym. Lubinianie w 14. minucie prowadzili już 2:0! Dalekim wybiciem rozpoczął bramkarz Martin Polacek, a całą akcję wykończył Jarosław Kubicki i po niespełna kwadransie gry „Miedziowi” mieli dwie bramki przewagi nad Śląskiem Wrocław.

Gospodarze pierwszą groźniejszą okazję mieli w 27. minucie, kiedy próbował Igor Tyszczenko. Piłka po strzale debiutującego w barwach Śląska zawodnika przeleciała jednak obok bramki. Do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie i KGHM Zagłębie Lubin schodziło do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron wrocławianie próbowali odrabiać straty, jednak z ich ataków nie wynikało zbyt wiele. Defensywa lubinian spisywała się bez zarzutu i nie pozwalała gospodarzom na wiele. Podopieczni Piotra Stokowca nastawili się na kontry i kilkukrotnie poważniej zagrozili bramce Śląska Wrocław. W 58. minucie świetną okazję zmarnował Łukasz Janoszka. Mecz zakończył się wygraną lubinian, co umocniło ich pozycję w górnej połowie tabeli. Kolejny mecz „Miedziowi” rozegrają przed własną publicznością. 13 marca ich przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin.

„Odnieśliśmy pewne zwycięstwo, kontrolowaliśmy mecz, dlatego zasłużyliśmy na wygraną. Chcemy kontynuować naszą pracę, oczywiście wygraliśmy derby, a wygraną dedykujemy naszym kibicom. Rozpoczynamy przygotowania do kolejnych meczów, liga jeszcze się nie kończy, rozgrywki wchodzą w decydującą fazę. Nasza drużyna się rozwija i dojrzewa, czego przykładem jest Jarek Kubicki – wychowanek, który zdobył gola” – ocenił derbowy mecz trener Piotr Stokowiec.

Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:2)
0:1 – Łukasz Piątek 1′
0:2 – Jarosław Kubicki 14′

Składy:

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek – Igor Tyszczenko, Adam Kokoszka, Lasza Dwali, Mariusz Pawelec, Jacek Kiełb (82′ Krzysztof Ostrowski, Tomasz Hołota, Tom Hateley, Robert Pich, Ryota Morioka (46′ Dudu Paraiba), Kamil Biliński (67′ Konrad Kaczmarek).

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Arkadiusz Woźniak, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka (77′ Krzysztof Janus), Filip Starzyński (82′ Adrian Rakowski), Krzysztof Piątek (89′ Michal Papadopulos).

Żółte kartki: Konrad Kaczmarek, Adam Kokoszka, Dudu Paraiba (Śląsk) oraz Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Janus (Zagłębie).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).